reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne

Natka_90

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2021
Postów
17
Cześć dziewczyny
Pierwszy raz biorę tabletki antykoncepcyjne
Jestem przy 22 tabletce , I od wczoraj wystąpiło u mnie plamienie .
Mam system tabletek 24+4
Wiec 'okres' dopiero powinien wystąpić przy tabletkach placebo.
Miała tak któraś z was ?
 
reklama
Podczas pierwszych trzech miesięcy przyjmowania antykoncepcji może wystąpić plamienie.
 
Hej dziewczyny mam pytanie. Przeczytałam w internecie coś co mnie zaniepokoiło i różne są na ten temat „opinie”. Na jednej stronie piszą inaczej, na drugiej inaczej. Chodzi o to, ze jak mam brać tabletki antykoncepcyjne,wiem ze popija się wodą, ale przeczytałam ze wypicie gorącego napoju po zażyciu tabletki może sprawić ze ona nie zadziała. Sprawa wyglądała tak, jadłam kolacje i to była ciepła kolacja. Nie była jakoś niewiadomo jak gorąca, to nie była zupa, tylko makaron z sosem. Ale piłam do tej kolacji gorąca herbatę przed przyjęciem tabletki ze 3 łyki. Wzięłam tabletkę, popilam ją wodą niegazowaną i kilka minut później zapomniałam się i wypiłam jeszcze chyba mały łyk lub dwa tej gorąco- cieplej herbaty. Szybko wypiłam kilka łyków wody mineralnej bo chciało mi się pic i by „ochłodzić w żołądku” ta herbatę. Przeczytalam na stronie gdziepolek.pl jak jedna farmaceutka wypowiada się, ze wypicie gorącej herbaty przed przyjęciem i chwile po tabletce antykoncepcyjnej może sprawić ze ona nie zadziała. Ogólnie wiele razy zdarzało mi się pic w wieczornych godzinach herbatę i teraz się zastanawiam czy te tabletki u mnie działają, skoro tak robiłam. Z drugiej strony na stronie abczdrowie lekarze wypowiadają się ze nie będzie miało to wpływu. Najadłam się teraz stresu, jakie są wasze doświadczenia z tym związane? Dodam, ze to była 1 tabletka z 2 tygodnia - jedyny stosunek wtedy był po 1 tabletce z blistra - czyli minął tydzień.
 
Do góry