reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Temperatura a dni płodne

julka20201

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2023
Postów
54
Hejka! Staramy się z mężem o dziecko stosuje kalendarzyk w telefonie ponieważ myślę że cykle mam dosyć regularne 27 dni co miesiąc okres rozpoczął mi się 13 stycznia i trwał 5 dni więc od 22 pokazują mi dni płodne a 24 bądź 25 stycznia owulacje współżyjemy regularnie, nie mam jeszcze aż tak dużo śluzu w sensie np nie czuję go na majtkach ale np na papierze czy jak dotknę żeby sprawdzić to czuję że jest i jest taki lekko kleisty bezbarwny, dziś tzn 24.01.2024 zmierzyłam temperaturę i wyszła mi 36,6 nigdy nie mierzyłam temperatury ale chcę zacząć, myślicie że są szanse i faktycznie to są te dni płodne? Nie wiem dokładnie jak ta temperatura czy okej czy jak ma być, będę jeszcze obserwować ale mega się zastanawiam. Byłam też na badaniach krwi w tym cyklu i np tsh wyszlo mi 1,548 więc myślę że dobrze tak samo prolaktyna i inne :) bardziej chodzi mi o te płodne czy faktycznie mogą być teraz jak aż tak tego śluzu np nie widzę na bieliźnie
 
reklama
A skąd my mamy to wiedzieć? Zapisz się na monitoring cyklu do ginekologa, to będziesz miała pewność.

Testy owu też nie potwierdzają owulacji, a jedynie szczyt LH - a do pęknięcia jajeczka może nie dojść,
Jednorazowy pomiar temperatury także o niczym nie świadczy. Jeśli chcesz mierzyć - to kup sobie termometr owulacyjny (taki z dwoma miejscami po przecinku) i mierz zgodnie z zasadami - tj. zawsze o tej samej porze przed wstaniem z łóżka.
 
A skąd my mamy to wiedzieć? Zapisz się na monitoring cyklu do ginekologa, to będziesz miała pewność.

Testy owu też nie potwierdzają owulacji, a jedynie szczyt LH - a do pęknięcia jajeczka może nie dojść,
Jednorazowy pomiar temperatury także o niczym nie świadczy. Jeśli chcesz mierzyć - to kup sobie termometr owulacyjny (taki z dwoma miejscami po przecinku) i mierz zgodnie z zasadami - tj. zawsze o tej samej porze przed wstaniem z łóżka.
Jasne rozumiem, chodzi mi też czy taka temperatura może wskazywać na dni płodne o że tak powiem bo na prawdę jestem łysa w tym temacie
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
444
guest-1681834848
G
G
Odpowiedzi
9
Wyświetleń
951
G
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
583
guest-1681834848
G
Do góry