reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

Ja objawów za bardzo nie mam, jedynie od tygodnia bolą mnie piersi i są twarde, ale tak może być przed miesiączką. Czyli test powinnam zrobić mniej więcej w przyszły piątek? Zastanawiam się czy powinnam zacząć brać duphaston? Lekarz przepisał mi, bo mam PCOS i ostatnio miałam bardzo długie cykle, to pierwsza owulacja od kilku miesięcy.. czy duphaston może ewentualnie pomoc?

Na tym się kompletnie nie znam, więc doradzałabym kontakt z lekarzem :)
 
reklama
24 lutego byłam u ginekologa, stwierdził, że za kilka dni będzie owu, pęcherzyk mial 16mm. 27 lutego miałam bardzo dużo śluzu płodnego i kluly mnie jajniki. Stosunki były 24,25 i 27 lutego. Kiedy najwcześniej zrobić test, żeby był wiarygodny?
Najlepiej tak jak piszą koleżanki. W dniu spodziewanej miesiaczki. Chociaż w moich 3 przypadkach robiłam w 25 dniu i 27 dniu cyklu i pokazały ciaze. Była to słaba kreska ale była. Owu monitorowane. Po tyg-10dniach od Owu robiłam. Owi zawsze miałam 12 13 dzień cyklu.
 
Na tym się kompletnie nie znam, więc doradzałabym kontakt z lekarzem :)
Ja od Owu brałam duphaston 1 raz dziennie. Jezeli test bylby pozytywny miałam zwiększyć do 2. Takie miałam zalecenia. Z 1 dzieckiem bralam do 12 tyg. A z drugim do 19. Teraz do 18 i potem luteina dopochwowa do tej pory. Ponoć przed porodem będę odstawiać. Wiem że gdybym nie duphaston nie donosiła bym raczej że wzg na niedomage lutealna.
 
Do góry