reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

reklama
Po pierwsze: na Twoim widać kreskę, a po drugie: autorka postu jest max 4 dni po owulacji.
Nie ma znaczenia ile dni przed okresem byłaś gdy wyszedł Ci pozytywny test, ponieważ możesz mieć 16-dniową fazę lutealną a 9 dni po owulacji test już może wyjść pozytywny, ponadto nie wiemy, czy wiedziałaś którego dnia na 100% miałaś owulację. Znaczenie ma dzień po owulacji a nie dzień przed okresem.
oczywiście, racja tu jest, moja owulacja na pewno się przesunęła i była szybciej, pomimo regularnych 28- dniowych cykli. Ale skoro autorka postu ma taką potrzebę, to niech sobie testuje. Nic nam do tego. :) Rozumiem jej niecierpliwość.
 
Po Gonapeptylu do owulacji dochodzi najczęściej w przeciagu 36h, zatem owu wystąpiła najprawdopodobniej 3 grudnia (choć tego na 100% nie wiemy). Jeśli zależy Ci, by wyłapać ciążę jak najszybciej to najwcześniej zrób test 11.12, wcześniej test niczego nie pokaże, a najlepiej wstrzymaj się do 15.12.
Nie pomyliłaś Gonapeptylu z Ovitrelle?
 
Dziewczyny, nie wytrzymałam, wiem, że jest jeszcze wcześnie, ale zrobiłam. Czy ja widzę tam druga kreskę czy tylko ja mam zwidy??
Ja wiem że bardzo chcesz i całkowicie cię rozumiem 🙂 ALE to nie jest czas jeszcze na testowanie. Odetchnij od tego bo oszalejesz - zrób test najlepiej w dniu spodziewanego miesiączki bądź 2 dni przed 🙂
Na chwilę obecną nie brałabym tej kreski (którą widzisz) pod uwagę. Wszystkie rozumiemy Twoją niecierpliwość 🙂 Daj sobie chwilę czasu.
 
oczywiście, racja tu jest, moja owulacja na pewno się przesunęła i była szybciej, pomimo regularnych 28- dniowych cykli. Ale skoro autorka postu ma taką potrzebę, to niech sobie testuje. Nic nam do tego. :) Rozumiem jej niecierpliwość.
Dlatego ważne jest posługiwanie się terminem owulacji, a nie miesiączki. Autorka wie kiedy najwcześniej mogła mieć owulację i minęły raptem 4 dni.

I nie rozumiem po co pytać, skoro i tak robi się wbrew temu co się przeczytało. 🤷🏻‍♀️
 
Dziewczyny, nie wytrzymałam, wiem, że jest jeszcze wcześnie, ale zrobiłam. Czy ja widzę tam druga kreskę czy tylko ja mam zwidy??
Autorko tutaj dziewczyny mają rację. Jeśli ma być z tego ciąża- Twoje dzieciątko nie zdążyło się jeszcze "zainstalować " dobrze :) test ciążowy wiarygodny ok 2 tyg PO stosunku, na ten moment zmarnujesz sobie tyko testy :)
 
Dlatego ważne jest posługiwanie się terminem owulacji, a nie miesiączki. Autorka wie kiedy najwcześniej mogła mieć owulację i minęły raptem 4 dni.

I nie rozumiem po co pytać, skoro i tak robi się wbrew temu co się przeczytało. 🤷🏻‍♀️
Jeśli się nie wie KIEDY była owulacja albo ma się nieregularne cykle to wiarygodny test najwcześniej 2 tyg po stosunku można zrobić.
 
Można, jak najbardziej. Chociaż w super sprzyjających okolicznościach test może wyjść i 21 dni po stosunku dopiero[emoji28]

No ale tak czy tak 4 dni po owulacji, a w tym wypadku i 4 dni po stosunku nie wyjdzie nic [emoji23]
Jeśli się nie wie KIEDY była owulacja albo ma się nieregularne cykle to wiarygodny test najwcześniej 2 tyg po stosunku można zrobić.
 
reklama
Można, jak najbardziej. Chociaż w super sprzyjających okolicznościach test może wyjść i 21 dni po stosunku dopiero[emoji28]

No ale tak czy tak 4 dni po owulacji, a w tym wypadku i 4 dni po stosunku nie wyjdzie nic [emoji23]
dlatego piszę najwcześniej :) bo z tą owu nigdy nie wiadomo :)
 
Do góry