reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

test na owulację a ciąża

Dołączył(a)
10 Luty 2024
Postów
7
jakie jest wasze zdanie na temat wykrycia wczesnej ciąży testem owulacyjnym ?
myślicie że taka kreska może już ją oznaczać , ostatnie starania ponad roczne zakończyły sie poronieniem, po 3 miesiącach brania anty postanowiliśmy znowu zacząć się starać, dziwne rzeczy dzieją się z moim organizmem dziś, testu nie zrobię bo to jeszcze nie ten czas a owulacja już była
 

Załączniki

  • IMG_1552.jpeg
    IMG_1552.jpeg
    788,4 KB · Wyświetleń: 422
reklama
jakie jest wasze zdanie na temat wykrycia wczesnej ciąży testem owulacyjnym ?
myślicie że taka kreska może już ją oznaczać , ostatnie starania ponad roczne zakończyły sie poronieniem, po 3 miesiącach brania anty postanowiliśmy znowu zacząć się starać, dziwne rzeczy dzieją się z moim organizmem dziś, testu nie zrobię bo to jeszcze nie ten czas a owulacja już była
Test owulacyjny, jak sama nazwa wskazuje, służy do wychwycenia owulacji (upraszczając). Do wykrycia ciąży służy test ciążowy.
 
Skoro na test ciążowy za wcześnie to jakim cudem test owulacyjny byłby w stanie ją
ile dziewczyn tyle opinii, jedna mówi że jest w stanie kilka dniową wykryć, inna że wcale nie wykryje, to jest tylko pytanie bez sugerowania się samymi odpowiedziami
 
ile dziewczyn tyle opinii, jedna mówi że jest w stanie kilka dniową wykryć, inna że wcale nie wykryje, to jest tylko pytanie bez sugerowania się samymi odpowiedziami
No na pewno test owulacyjny nie wykryje ci ciąży na takim etapie. Owszem, w ciąży wyjdzie pozytywny, ale po terminie miesiączki. W każdej ciąży to sprawdzałam i wcześniej pozytywny nie wyszedł. Jak chcesz mieć wiarygodny wynik to zrób betę albo test ciążowy, a nie owulacyjny. Poza tym ten twój test owulacyjny nie jest pozytywny.
Jeśli jesteś 8 dni po owulacji to już możesz zrobić test ciążowy.
 
To oczywiście zależy od wielu czynników, ale też się o tym.naczytałam, a że miałam tych testów owulacyjnych kilkadziesiąt, wiec sprawdzałam nawet kilka razy dziennie 🤣 i faktycznie test owulacyjny wykrył mi ciążę - jedną i drugą - na kilka dni przed testem ciążowym.
Teraz ostatnio to nawet na 5 dni przed ciążowym... kreska była wyraźniejsza z każdym dniem, ale ciążowy jeszcze nic nie pokazywał... a gdy ciążowy pokazał jasną kreskę, ten już był wyraźny...
Natomiast tak bardzo bałam się rozczarowania, że wolałam.myśleć, że to druga owulacje w tym cyklu niż ciąża ;)
 
To oczywiście zależy od wielu czynników, ale też się o tym.naczytałam, a że miałam tych testów owulacyjnych kilkadziesiąt, wiec sprawdzałam nawet kilka razy dziennie 🤣 i faktycznie test owulacyjny wykrył mi ciążę - jedną i drugą - na kilka dni przed testem ciążowym.
Teraz ostatnio to nawet na 5 dni przed ciążowym... kreska była wyraźniejsza z każdym dniem, ale ciążowy jeszcze nic nie pokazywał... a gdy ciążowy pokazał jasną kreskę, ten już był wyraźny...
Natomiast tak bardzo bałam się rozczarowania, że wolałam.myśleć, że to druga owulacje w tym cyklu niż ciąża ;)
No nie, testy owulacyjne nie wykrywaja ciazy. Nie piszcie takich glupot, ktos wejdzie na forum i bedzie w to wierzyl 🙈
 
No nie, testy owulacyjne nie wykrywaja ciazy. Nie piszcie takich glupot, ktos wejdzie na forum i bedzie w to wierzyl 🙈
czytałam sporo o tym, sama średnio w to wierzyłam - aczkolwiek argumenty są logiczne.
No i przede wszystkim nie pisze o teoriach spiskowych tylko opisałam swoje doświadczenia... Co oczywiście nic nie zmienia w odniesieniu do ogólnej zasady...

autorka była ciekawa, więc podzieliłem sie swoim doświadczeniem bo mnie samą to autentycznie zaskoczyło...
Może odezwą się jeszcze dziewczyny z podobnymi historiami...
Sama jestem ciekawa
 
U mnie test owulacyjny pokazal druga kreskę dwa dni po terminie miesiączki. Test ciążowy pozytywny. Przed terminem miesiączki nie testowalam.
 
reklama
Oczywiście, że test owulacyjny może być pozytywny we wczesnej ciąży, bo po zagnieżdżeniu zarodka lutropina stymuluje produkcję progesteronu, woec jej poziom rośnie. Tym niemniej, do wykrywania ciąży służą testy ciążowe 🤷 Ale wracając do testu Autorki - on jest baaaardzo daleko od pozytywu, chociaż tu mówię na swoim przykładzie, takie kreski są u mnie najsłabsze w cyklu.
 
Do góry