reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test na płeć maleństwa :)

Marta247

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2015
Postów
21
Witam . Czy słyszałyście coś o teście na płeć dziecka który właśnie wszedł na nasz rynek ? Jestem w 4 tygodniu ciąży i chyba go wypróbuję bo chciałabym już cokolwiek kupić dla maleństwa ... a mąż już myśli o kolorze ścian w pokoju .
 
reklama
Poczekaj jeszcze 9 tygodni i lekarz sam Ci zdradzi płeć. A od tego 13tc będziesz miała jeszcze mnóóóóóóóóóóóstwo czasu na zakupy i remont.

Ja nie kupowałam żadnych testów, w pierwszej ciąży od początku sama czułam Córkę, a w drugiej ciąży robiłam test z obrączki i z sody i za każdym razem wychodził Syn.
 
Prowokacja? Sory, ale jak można w 4 tygodniu gdzie co niektórzy nawet nie wiedzą jeszcze o ciąży pytać o płeć dziecka i planować zakupy. Dziewczyno, do 12 tygodnia może się wszystko wydarzyć. Ja bym poczekała conajmniej do końca 3 miesiąca jak nie dalej. Bez przesady...
 
Ja czytalam trochę o tych testach ale od 9 TC z moczu ale to jest raczej jako zabawa, w większości przypadków się nie sprawdzalo, ponoć działają na zasadzie pH moczu
 
Jedyny test który pokaże płeć dziecka, jest z krwi matki od 9 tc bądź pobranie płynu owodniowego. Lepiej poczekać na USG ponoć po skończonym 13 tyg juz można wstępnie określić
 
o jeny to nie wiedziałam nic o takim cudzie
na pierworodnego też czułam, że to chłopiec, jeszcze nie byłam w ciąży,a wiedziałam, że będzie Filip
każda zdrowa zabawa jest fajna, a co tam szkodzi, kup sobie i zrób, ciekawość jest silniejsza, jak już wiesz, że coś takiego jest, to bym nie zdzierżyła, oczywiście, podziel się wrażeniami i wynikiem:-)
 
Lepiej poczekać na USG ponoć po skończonym 13 tyg juz można wstępnie określić

Już po 12tc można określić - dobry sprzęt + dobry lekarz + współpraca bobasa = sukces.
I Córkę i Syna miałam potwierdzonych na pierwszym USG prenatalnym, w 12t3d i 12t4d ciąży.


A te testy z moczu działają na tej samej zasadzie, co test z sodą oczyszczoną, a przynajmniej za darmo, bo sodę chyba każdy ma w domu ;-)
 
Nulini ja mam USG 4d prenatalne za tydzień w sobotę będzie wtedy 13 tc i mam nadzieję że poznam płeć maleństwa. Naczytalam się że w tak wczesnej ciąży nie ma jeszcze wykształconych narządów płciowych i dziewczynki mają również takie "siusiaczki" ( przepraszam za wyrażenie ale nie umialam tego inaczej nazwac):)) Powiedz mi czy jak byłaś na tym USG w 12 tc to bylo widać że to dziewczynka?
 
A gdzie miałas robione to prenatalne? Widzę, że też Częstochowa:-) mam juz 2 synków i już bym chciała znać płeć, po cichu marzę o córci..
 
reklama
W pierwszej ciąży miałam robione w przychodni w Konopiskach i od razu było widać Córeczke.

W drugiej ciąży robiłam w OLMEDICAL na Bialskiej, prywatnie, badała mnie jakaś tam najlepsza pani doktor i powiedziała, że daje 90% że Synus.

Tak, dziewczynki też mają "siusiaczki", ale narządy różnią się kątem nachylenia i wprawny lekarz potrafi rozróżnić :-)
 
Do góry