reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test na płeć maleństwa :)

Test z sody nie dla mnie, bo polega na ph moczu a pisałam , że u mnie w każdej ciąży ph=5 czyli kwaśny z jednej takiej ciąży mam syna a z drugiej córkę, więc nie widzę większego sensu go robić. A pieniądze to tylko pieniądze mogłam sobie pozwolić na jego kupno, to pozwoliłam.

Kupiłam ten test na allegro, trochę z nudy a trochę, bo zaciekawiło mnie co to za ustrojstwo. Przy poprzednich ciążach nie wiedziałam, że takie testy w ogóle istnieją, a że to moja ostatnia ciąża, więc i ostatnia okazja żeby w ten sposób się pobawić. Dałam 75 zł, więc trochę kosztuje ta zabawa ale mogłam sobie pozwolić na ten wydatek.

Teraz na czym to polega : ponoć test wykrywa w moczu ciężarnej fragmenty chromosomu y, charakterystyczne tylko wtedy gdy kobieta spodziewa się potomka płci męskiej . Jeśli brak cząstek tego chromosomu to kobieta spodziewa się dziewczynki.

Jeśli ma być chłopiec to mocz zabarwia się na zielony kolor jeśli dziewczynka zostaje pomarańczowo- żółty
W sumie to potwierdza moje przeczucie, ze raczej będzie chłopiec. Ale jeśli po usg okaże się, że to jednak dziewczynka, to i tak będę mega szczęśliwa, bo najwyżej kolejna księżniczka przybędzie
icon_smile.gif


Bardziej zaciekawił mnie sam test, co to jest i niby na jakiej zasadzie działa niż konkretnie sama płeć mojego maluszka
icon_smile.gif
 
reklama
Jejku ... jak Wam zazdroszczę :) Ja jeszcze muszę 2 tyg poczekać żeby zrobić test :) już go kupiłam i codziennie się do niego cieszę hehe
 
Zrobiłam test !!! wyszło że chłopiec :) Babcie już w szale zakupowym - oczywiście bez przesady :) Polecam, pozytywne emocje niesamowite. Tak mała rzecz a tak cieszy :)
 
Marzenka niby od 10tc, przynajmniej mój taki był.Też wyszedł mi chłopiec ale ja w przeciwieństwie do rodziny Marty nie wpadłam w szał zakupów.Wolę poczekać na USG. Podejrzewam, że Marta nie ma jeszcze potwierdzonej płci na usg, bo jej ciąża jest młodsza od mojej przynajmniej 2 tyg. A u mnie 12tc i jeszcze płeć nie potwierdzona...
 
Widziałam w aptece takowy test :)i może nawet kupie?sama nie wiem..tak dla zabawy bardziej...a któż wie może sie pokryje z usg:) moj dzidziu ma 12 tyg :)
 
Annika - Marta to zagina czasoprzestrzeń ;-) 9 września pisała, że musi poczekać 2 tygodnie ze zrobieniem testu, a 12 września napisała, że zrobiła test, wyszedł chłopiec i już wszyscy kupują niebieskie :-D Dobre, nie? :-D
 
Annika - Marta to zagina czasoprzestrzeń ;-) 9 września pisała, że musi poczekać 2 tygodnie ze zrobieniem testu, a 12 września napisała, że zrobiła test, wyszedł chłopiec i już wszyscy kupują niebieskie :-D Dobre, nie? :-D

A widzisz, rzeczywiście :tak: nawet nie zauważyłam wcześniej ale i tak dziwne mi się to wydawało....
 
Bo to typowy troll forumowy, chciała tylko zareklamować produkt ;-)
A według moich wyliczeń test zrobiła w 8tc, ciekawe, że wbrew zaleceniom producenta :-D
 
reklama
Piszę Wam że nie wytrzymałam i zrobiłam go wcześniej ( dokładnie tydzień ) test oczywiście zadziałał bo niby czemu miałby nie zadziałać . Potwierdzenia od lekarza z usg jeszcze nie mam bo jeszcze jest za wcześnie . I nie jestem żadnym jak to nazwałyście "troll forumowy" . Przykro że jak ktoś się cieszy to odrazu go krytykujecie :( Dla mnie to czysta zabawa i poprostu piszę tak jak jest.

Może Wy (osoby które nie robiły testu) po prostu nie macie takiej możliwości ( finansowej) i dlatego krytykujecie oraz oceniacie kogoś.
 
Do góry