reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test obciążenia glukoza

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2020
Postów
11
Witam 😊 mam dziewczyny do Was pytanko , dziś robiłam test obciążenia glukoza 75g 2 godz , mój wynik wyniósł :
Na czczo 90
Po 1 godz 218
Po 2 godz 100
Martwi mnie ten wynik po godz , jest strasznie wysoki , czy to oznacza że niestety mam cukrzyce ciążowa ?
 
reklama
reklama
Hej. Moje wyniki glukoza 75.

Nie wiem co to moze oznaczac. Mam spory spadek po 1 godzinie...

GLUKOZA
Na czczo 83
Po 1 godzinie 49
Po 2 godzinach 103

INSULINA
Na czczo 6
Po 1 godzinie 6,81
Po 2 godzinach 31,70
 
Hej. Moje wyniki glukoza 75.

Nie wiem co to moze oznaczac. Mam spory spadek po 1 godzinie...

GLUKOZA
Na czczo 83
Po 1 godzinie 49
Po 2 godzinach 103

INSULINA
Na czczo 6
Po 1 godzinie 6,81
Po 2 godzinach 31,70
Na pewno trzeba skontaktować się z diabetologiem. To bardzo duży spadek, koniecznie trzeba się temu przyjrzeć.
Po godzinie glukoza powinna być wyzsza, niż na czczo.

A jak się czułaś podczas badania, szczególnie w tej pierwszej godzinie?
 
Moje pytanie jest inne. Prawdopodobnie czeka mbie w tym tyg test obciążenia glukoza. Sporo osób mówiło mi o obrzydliwym smaku, że doprowadza do wymiotów. Słabe mam trochę nastawienie. Jak to u was było?
 
Moje pytanie jest inne. Prawdopodobnie czeka mbie w tym tyg test obciążenia glukoza. Sporo osób mówiło mi o obrzydliwym smaku, że doprowadza do wymiotów. Słabe mam trochę nastawienie. Jak to u was było?
Właśnie czekam na ostatnie pobranie krwi, też szlam z nastawieniem że to jest ohydne i ble (raz już przez to przechodziłam), ale póki co czuję się dobrze. Da się to paskudztwo wypić, nawet jak nie lubisz słodyczy czy nie slodzisz herbaty😉
 
Moje pytanie jest inne. Prawdopodobnie czeka mbie w tym tyg test obciążenia glukoza. Sporo osób mówiło mi o obrzydliwym smaku, że doprowadza do wymiotów. Słabe mam trochę nastawienie. Jak to u was było?
Krzywą robiłam 3 razy w życiu, fakt, że wypicie 75g glukozy jest nieprzyjemne, ale da się wytrzymać.
Jeśli masz obawy, kup w aptece swoją glukoze, smakową. Raz taką dostałam i było lepiej.
 
Na pewno trzeba skontaktować się z diabetologiem. To bardzo duży spadek, koniecznie trzeba się temu przyjrzeć.
Po godzinie glukoza powinna być wyzsza, niż na czczo.

A jak się czułaś podczas badania, szczególnie w tej pierwszej godzinie?

No czulam sie taka zamulona, spiaca i nie swoja. Ale nie mdlalam ani nie bylo zadnych gorszych odczuc. Jestem zaniepokojna takim wynikiem. Za tydzien mam konsultacje lekarska i ciekawa jestem co moge uslyszec.
 
reklama
No czulam sie taka zamulona, spiaca i nie swoja. Ale nie mdlalam ani nie bylo zadnych gorszych odczuc. Jestem zaniepokojna takim wynikiem. Za tydzien mam konsultacje lekarska i ciekawa jestem co moge uslyszec.
Możesz usłyszeć że to hipoglikemia reaktywna. Ja miałam podobnie kilka lat temu, po godzinie miałam w miarę ok ale po dwóch bardzo mi spadał.

Natomiast wiadomo, że musisz poczekać na diagnozę od lekarza.
Na razie dbaj o dietę, wprowadź do posiłków węglowodany złożone.
 
Do góry