reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny a badania hormonalne

Dołączył(a)
14 Luty 2021
Postów
1
Hej, przychodzę tu z pytaniem odnośnie owulacji. W ostatnim czasie mam nieregularne miesiączki a muszę wykonać badania hormonalne w dniu owulacji i teraz nie jestem pewna czy owulacja będzie tak jak wyliczył kalendarzyk, czy może dzień wcześniej. Zastanawiałam się nad wykonaniem testu owulacyjnego ale one mogą wykazać, ze owulacja zacznie się od 24 nawet do 36 godzin wiec mogę nie wiedzieć który to będzie dzień :( i stad moje pytanie, jak miałyście pozytywny test to po ilu godzinach wystąpiła owulacja?
 
reklama
Hej, przychodzę tu z pytaniem odnośnie owulacji. W ostatnim czasie mam nieregularne miesiączki a muszę wykonać badania hormonalne w dniu owulacji i teraz nie jestem pewna czy owulacja będzie tak jak wyliczył kalendarzyk, czy może dzień wcześniej. Zastanawiałam się nad wykonaniem testu owulacyjnego ale one mogą wykazać, ze owulacja zacznie się od 24 nawet do 36 godzin wiec mogę nie wiedzieć który to będzie dzień :( i stad moje pytanie, jak miałyście pozytywny test to po ilu godzinach wystąpiła owulacja?
Na to pytanie żadna z forumowiczek Ci nie odpowie. Bez monitoringu u ginekologa nie jesteś w stanie określić dnia owulacji. Więc najlepiej w tym cyklu, w którym będziesz robić badania, umówić się z ginekologiem na monitoring.

A co do kalendarzyka, to tylko aplikacja opierająca się na statystykach. Prognozuje prawdopodobieństwo wystąpienia dni płodnych i owulacji. Więc nim bym się w ogóle nie sugerowała.
 
Do góry