reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny a ciąża

olivia1011

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2019
Postów
54
Hejka dziewczyny.
Mam pytanie
Ponieważ na czytałam się dużo na temat testów owulacyjnych które mogą potwierdzić ciąże, chciałabym się was poradzić
Więc jestem już kilka dni przed okresem, w dni płodne, owulacje kochałam się z narzeczonym. Dzis zrobiłam test owu I była. I w szoku ponieważ testowałam równe 5dni podczas dni płodnych i w pierwsze dni kreska była bardzo słaba dopiero później wyszła mocna . Więc skoro jestem już dawno po owu I zbliża mi się miesiączka, dlaczego test wykazał 2mocne kreseczki?
 

Załączniki

  • IMG_20200508_000539.jpg
    IMG_20200508_000539.jpg
    936,3 KB · Wyświetleń: 2 636
reklama
Rozwiązanie
A kiedy powinnaś dostać okres? Nie sugeruj się żadnymi reakcjami chemicznymi domowych testów, one nie świadczą ani o ciąży ani o chorobie, poczekaj na spokojnie. To są metody sprzed wojny (jak podlewanie kwiatów moczem)😎
Okres powinnam dostać dziś w sumie patrząc na aplikacji, ale jest to 30dzien cyklu, miałam kilka dni temu mocne klucie lewego jajnika, i wczoraj wieczorem pobolewało mnie podbrzusze, ale nietypowo jak zazwyczaj na okres wtedy mam mocne bóle na wylot aż się zwijam a tutaj narazie nic nie wskazuje na okres dlatego jestem w szoku. Test ostatni zrobiłam 12dpo potwierdzonej testem owulacji i sądziłam że okres pojawi się szybko bo był to już test czułości 10 jakiś apteczny. Ale był totalnie negatywny więc stwierdziłam...
Hejka dziewczyny.
Mam pytanie
Ponieważ na czytałam się dużo na temat testów owulacyjnych które mogą potwierdzić ciąże, chciałabym się was poradzić
Więc jestem już kilka dni przed okresem, w dni płodne, owulacje kochałam się z narzeczonym. Dzis zrobiłam test owu I była. I w szoku ponieważ testowałam równe 5dni podczas dni płodnych i w pierwsze dni kreska była bardzo słaba dopiero później wyszła mocna . Więc skoro jestem już dawno po owu I zbliża mi się miesiączka, dlaczego test wykazał 2mocne kreseczki?
Po pierwsze test owu pokazując pik LH nie daje 100% pewności

Zdarza się że test owu pokaże dwie kreski jak jest się w ciąży ale test owu jest do wykrywania piku lh a test ciążowy do ciąży nie inaczej i nie odwrotnie.

Ciekawostka: jednej może pokazać test owu "ciąże" a u drugiej mocne kreski na owu kilka dni przed miesiączka mogą o niczym nie świadczyć.

Zrób test ciążowy w dniu terminu miesiączki albo betę hcg z krwi i będziesz miała pewność na 100% czy jesteś w ciąży czy jednak nie tym razem.

A tak na marginesie to ten test owu jest negatywny i taka kreska testowa może być cały cykl prócz piku lh jeśli takowy w danym cyklu jest.
 
Zdarzały się tu na forum przypadki, gdzie dziewczynom wychodziły testy owulacyjne w ciąży, ale zdarzały się też takie, którym wychodziły testy, a w ciąży nie były, więc nie sugeruj się i nie nakręcaj, żeby nie było rozczarowania.
Kup testy ciążowe o czułości 10mlU i testuj w dniu spodziewanej miesiączki, z porannego moczu.
 
Hejka dziewczyny.
Mam pytanie
Ponieważ na czytałam się dużo na temat testów owulacyjnych które mogą potwierdzić ciąże, chciałabym się was poradzić
Więc jestem już kilka dni przed okresem, w dni płodne, owulacje kochałam się z narzeczonym. Dzis zrobiłam test owu I była. I w szoku ponieważ testowałam równe 5dni podczas dni płodnych i w pierwsze dni kreska była bardzo słaba dopiero później wyszła mocna . Więc skoro jestem już dawno po owu I zbliża mi się miesiączka, dlaczego test wykazał 2mocne kreseczki?
Z mojego doswidczenia powiem tak. 2 razy sprawdzilo mi sie to i faktycznie byla ciaza a za 3 razem testy byly pozytywne a ciazy nie bylo.
 
Miesiączkę powinnam mieć w czwartek, więc dalej czekam aby zrobić test, zrobiłam jeden 25ul wczoraj pod wieczór powinnam rano ale nie mogłam wytrzymać, wyszedł negatywnie ale nie tracę nadziei 😊😊
 
Hej dziewczyny mam pytanie czy ten test owulacyjny jest pozytywny
 

Załączniki

  • 15895413545062204432870324632652.jpg
    15895413545062204432870324632652.jpg
    592,7 KB · Wyświetleń: 2 574
reklama
reklama
Do góry