reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Jula201906

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Lipiec 2019
Postów
184
Czesc,
Staramy się o kolejne dziecko. Nadal karmię piersią ale tylko w nocy ( około 4-5 razy). Niestety nie da się dziecka jak narazie odstawić, już i tak udało się odstawić ciągu dnia. Dziecko ma 13mieisecy.
Okres dostałam po 7 miesiącach. Aktualnie monitoruje cykl testami. Czy jesli ten test wychodzi pozytywny to pewne jest że dojdzie do owulacji? Czy jednak cykl mimo to może być bezowulacyjny?
 
reklama
Test pokazuje stężenie Lh jeżeli jest wysokie to owulacja następuje ok 12 do 36 h po pozytywnym teście, jednak nie ma pewności, że dojdzie do pęknięcia i uwolnienia komórki jajowej.
 
Czesc,
Staramy się o kolejne dziecko. Nadal karmię piersią ale tylko w nocy ( około 4-5 razy). Niestety nie da się dziecka jak narazie odstawić, już i tak udało się odstawić ciągu dnia. Dziecko ma 13mieisecy.
Okres dostałam po 7 miesiącach. Aktualnie monitoruje cykl testami. Czy jesli ten test wychodzi pozytywny to pewne jest że dojdzie do owulacji? Czy jednak cykl mimo to może być bezowulacyjny?
Niestety, ale testy nie dają gwarancji owulacji. Jedynie monitoring u ginekologa. No i niestety, ale testy owulacyjne w czasie kp nie są wiarygodne. Masz o tym w instrukcji. Karmienie piersią, antykoncepcja hormonalna itp. mogą zafałszować wynik.

Od siebie doradzam tak czy inaczej wizytę u ginekologa. Sprawdzi czy jajniki już pracują, czy nadal są w uśpieniu. Mi krwawienia wróciły 8 tyg po porodzie, a owulacja dopiero 11 miesięcy po.
 
Jajniki pracuja, byłam już u ginekologa. Ale narazie mówił żeby bez spiny i nie ma sensu monitoring.
A dlaczego monitoring nie ma sensu? Dziwne.

Możesz próbować testów oczywiście, jednak musisz się liczyć z tym, że przekłamią. Jeżeli zależy ci na ustaleniu dnia owulacji, idź do innego ginekologa.
 
Lekarce chodziło o to że nie ma sensu narazie się spinac i stresować na siłę. Sam monitoring oczywiście ma sens.
Aa 🙂 wiesz ze spinaniem i stresem oczywiście się zgodzę. A jeżeli chodzi o sam monitoring to zależy czy Wam spieszno z kolejną ciąża. Jeżeli nie, to faktycznie lekarka ma rację. Ale jeżeli z jakiś powodów zależy Wam na czasie, to myślę, że jednak mógłby być pomocny 🙂
 
reklama
Zobaczymy, myślę że jak przez kilka miesiecy sie nie uda to pewnie wybiore sie na monitoring ;) a moze uda sie odstawic od piersi calkiem to wtedy tez szansę na ciążę się zwiększa ;) dziękuję Wam za odpowiedź ;) miłego dnia :)
 
Do góry