reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

klaudia16

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Listopad 2023
Postów
56
Hej dziewczyny, szybkie pytanie czy taki wynik testu w 16 dniu cyklu przy cyklach 31-32 dni oznacza że owulacja będzie w kolejnych dniach i możemy próbować starania? 😊
20231127_183607.jpg
st
 
reklama
Nie , dzisiaj robiłam 1 , w kolejnych dniach mam zamiar robić kolejne , według kalendarzyka owulacja ma nastąpić za 3 dni , dlatego pytam czy taki test może oznaczać ze faktycznie są dni plodne i w najbliższym czasie będzie owulacja
 
To teraz możesz testów już nie robić. Robi się je do pierwszego pozytywnego. W drugiej fazie cyklu testy owu mogą wychodzić pozytywne. Równie dobrze owu mogłaś mieć tydzień temu...
 
Cześć! Od następnego cyklu (jeśli taki będzie☺️) zacznij robić testy owulacyjne tak od 10dc na początek. I polecam zaopatrzyć się w testy domowe laboratorium z Allegro albo easy@home z Amazona, bo zbankrutujesz na facelle ;) Do tego polecam aplikacje Premom - tam wrzucasz zdjęcia testów i apka wylicza wynik na podstawie stosunku wybarwienia kresek i szacuje kiedy jest pik, jak na screenie dla przykładu (tu akurat testy DL). Po piku owulacja powinna wystąpić w ciągu 24-48h, natomiast pamiętaj ze to tylko kawałek papieru i może się nie pokrywać z faktycznym stanem więc najlepiej połączyć to z monitoringiem u ginekologa albo chociaż mierzeniem temperatury.
 

Załączniki

  • IMG_3889.jpeg
    IMG_3889.jpeg
    78 KB · Wyświetleń: 114
Dzisiaj zrobiłam kolejny test i kreska taka sama jak na zdjęciu wyżej, od wczoraj mam również lekko rozowa wydzielinę co to może oznaczać ? Dodam że stosunek był również 4 dni temu . Wczorajszy test również nas zachęcił do próby, czy jest jakaś czasa ? Na ten moment nie chcemy się nakręcać tylko na luzie podjąć próby i pierwszy raz sprawdzamy testami owulacyjnymi .
 
Dzisiaj zrobiłam kolejny test i kreska taka sama jak na zdjęciu wyżej, od wczoraj mam również lekko rozowa wydzielinę co to może oznaczać ? Dodam że stosunek był również 4 dni temu . Wczorajszy test również nas zachęcił do próby, czy jest jakaś czasa ? Na ten moment nie chcemy się nakręcać tylko na luzie podjąć próby i pierwszy raz sprawdzamy testami owulacyjnymi .
oczywiście że może oznaczać owulację, szczególnie patrząc na ilość dni w Twoim cyklu, ale lepiej je zacząć robić wcześniej. Ja robiłam testy z ciekawości jeszcze przed staraniem o drugie dziecko i później już mniej więcej wiedziałam kiedy mam owu. Zaszłam w ciążę w 3 cyklu z testami z tym że jestem cykl był bezowolacyjny czyli bez szans. Na instrukcji jest napisane w ciągu ilu od pozytywnego testu będzie owulacja. Na zdjęciu są moje testy. U mnie było tak że po owulacji test już bladł, ale tak jak dziewczyny pisały, może też pozostawać pozytywny. Najważniejsze jest wyłapać ten pierwszy pozytywny wtedy wiadomo że w ciągu 24/36/48h ( na różnych testach jest różnie napisane)będzie owu
 

Załączniki

  • 00dc614d-21f3-4db9-aa04-a1c4f9e5020e.jpeg
    00dc614d-21f3-4db9-aa04-a1c4f9e5020e.jpeg
    22,8 KB · Wyświetleń: 56
oczywiście że może oznaczać owulację, szczególnie patrząc na ilość dni w Twoim cyklu, ale lepiej je zacząć robić wcześniej. Ja robiłam testy z ciekawości jeszcze przed staraniem o drugie dziecko i później już mniej więcej wiedziałam kiedy mam owu. Zaszłam w ciążę w 3 cyklu z testami z tym że jestem cykl był bezowolacyjny czyli bez szans. Na instrukcji jest napisane w ciągu ilu od pozytywnego testu będzie owulacja. Na zdjęciu są moje testy. U mnie było tak że po owulacji test już bladł, ale tak jak dziewczyny pisały, może też pozostawać pozytywny. Najważniejsze jest wyłapać ten pierwszy pozytywny wtedy wiadomo że w ciągu 24/36/48h ( na różnych testach jest różnie napisane)będzie owu
Dziękuję za odpowiedź, trochę mnie pocieszyłaś, bo już myślałam że nie ma szans skoro za późno zaczęłam je robić. Zastanawia mnie ta wydzielina bo już 3 dzień mam taką lekko rozowa , z tym ze nie jest to krew , i nie ma tego dużo. Wczoraj miałam również klocie w lewywm jajniku , do @ mam jeszcze około 15-16 dni
 
reklama
Do góry