reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test pozytywny a beta negatyw

Dołączył(a)
25 Sierpień 2022
Postów
13
Czesc dziewczyny .
Mam takie pytanie a mianowicie okres spóźniał mi się 3 tygodnie zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny od razu (po około godzinie) poszłam na betę wyszła negatywna na drugi dzień dostałam bólu brzucha niby przyszedł @ . Ale był inny brak skrzepów , i trwał krócej niż zwykle ale z bólem . Minęły dwa tygodnie od tego i czuje się dość dziwnie mdłości zawroty głowy niektóre zapachy mi przeszkadzają . Dodam ze jestem po całkowitym wycięciu tarczycy . Ginekologa mam dopiero w przyszłym tygodniu ale wariuje . Czy to mogą być hormony czy któraś z was może tak miała .?
 
reklama
Czesc dziewczyny .
Mam takie pytanie a mianowicie okres spóźniał mi się 3 tygodnie zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny od razu (po około godzinie) poszłam na betę wyszła negatywna na drugi dzień dostałam bólu brzucha niby przyszedł @ . Ale był inny brak skrzepów , i trwał krócej niż zwykle ale z bólem . Minęły dwa tygodnie od tego i czuje się dość dziwnie mdłości zawroty głowy niektóre zapachy mi przeszkadzają . Dodam ze jestem po całkowitym wycięciu tarczycy . Ginekologa mam dopiero w przyszłym tygodniu ale wariuje . Czy to mogą być hormony czy któraś z was może tak miała .?
Po godzinie to nie jest "od razu". Test odczytuje się w czasie podanym w instrukcji, najczęściej do 5 min, a potem test jest nieważny. Na wyschniętym często widać kreski fabryczne, które wcale nie oznaczają ciąży.
 
Aa to faktycznie wprowadziło mnie to w błąd 😊 generalnie testy bywają wadliwe, albo źle odczytujemy ich wynik, możesz wstawić zdjęcie testu też, ale jak masz wynik bety i jest negatywna to nie ma co się łudzić, w ciąży nie jesteś :(
Ale nieregularne cykle to też zły objaw, więc wizyta u ginekologa na pewno się przyda
 
Wytłumaczenie tego jest takie- moim zdaniem - że test wcale nie wyszedł ci pozytywnie.
Mógł zostać np zalany i wtedy wygląd testu bywa mylący.
Zdjęcie - jak wspomniano wyżej - dużo by pomogło w ocenie sytuacji .
Bo właśnie co jak co, ale test bety jest najbardziej wiarygodny - tym bardziej że jeśli betę zrobiłaś 3 tygodnie po spodziewanej @ , to będąc w ciąży miałabyś już bardzo fajny wynik.
 
Proponuję sprawdzić sobie jeszcze TSH. U mnie, gdy TSH rosło, to od razu cykle stawały się nieregularne.

Potwierdzam. Choruje na niedoczynnosc w przebiegu Hashimoto i jak tylko mam jakies zawirowanie hormonalne to od razu cykl tez pomieszany.
Warto zbadac TSH, fT3 i fT4, czyli cala trojke tarczycowa.
 
reklama
Wytłumaczenie tego jest takie- moim zdaniem - że test wcale nie wyszedł ci pozytywnie.
Mógł zostać np zalany i wtedy wygląd testu bywa mylący.
Zdjęcie - jak wspomniano wyżej - dużo by pomogło w ocenie sytuacji .
Bo właśnie co jak co, ale test bety jest najbardziej wiarygodny - tym bardziej że jeśli betę zrobiłaś 3 tygodnie po spodziewanej @ , to będąc w ciąży miałabyś już bardzo fajny wynik.
Test od razu wyrzucony , gdy beta przyszła . Napewno nie został zalany ..
Potwierdzam. Choruje na niedoczynnosc w przebiegu Hashimoto i jak tylko mam jakies zawirowanie hormonalne to od razu cykl tez pomieszany.
Warto zbadac TSH, fT3 i fT4, czyli cala trojke tarczycowa.
Wiem wiem , badam co 2 tygodnie
 
Do góry