reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Iga86

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2019
Postów
52
Witam, co sądzicie o testach owulacyjnych??? Czy się sprawdzają??? Trochę czytałam i pisze żeby zacząć sprawdzać 14 dni przed miesiączka. Ja mam dość długie cykle.
5,5 tygodnia temu poronilam samoistnie, obecnie mam miesięczne i chcemy się znów starać. Więc teraz ciężko będzie mi określić owulacje. Wiem słuchać i obserwować organizm ale po poronieniu ciężko tak odrazu.
A może tak zacząć odrazu po okresie robić testy???
 
reklama
Rozwiązanie
o kurde to mialas wiecej stresu niż ja..[emoji9]ale Ci się udało i oby wszystko było w porządku...pisz,odzywaj się co tam u was
U mnie się udało po łyżeczkowaniu w pierwszym cyklu[emoji6] Niby trzeba było odczekać 3 miesiące, ale ja stwierdziłam, że skoro dostałam okres to wszystko już jest w porządku.
Też się strasznie nakręciłam i zrobiłam chyba z 12 testów ciążowych. A jak mi się skończyły to testy owulacyjne robiłam[emoji23](powinny być w ciąży pozytywne)
Ogólnie ja robiłam te testy mimo że wiedziałam, że na pewno będę mieć owulację tego dnia, bo po łyżeczkowaniu właśnie cykle trochę się zmieniają i tak jak u Ciebie zaczęły się bóle owulacyjne to u mnie właśnie przestały występować i dlatego myślałam, że się nie uda.
reklama
Pokaż zdj testów
Dziś kupilam inne bo wcześniejsze w Rossmann i uznałam, że są do kitu i wyrzucilam. Ale dziś zrobiłam i są takie same kreski kupione w aptece. Wiwc sama nie rozumiem a nic mnie nie boli ...nawet maly bol w jajniku.
 

Załączniki

  • 15705629417946503652901851160824.jpg
    15705629417946503652901851160824.jpg
    753 KB · Wyświetleń: 163
Chodzi o to , że zawsze bazowalamna kalendarzyku A tutaj 2 dni po okresie i kreski...gdzie nie powinno ich być. Fakt poronilam w sierpniu wiem że mogło się przestawić dlatego z ciekawości ich użyłam...Imojemu zdziwieniu to już...dziwne..
 
Chodzi o to , że zawsze bazowalamna kalendarzyku A tutaj 2 dni po okresie i kreski...gdzie nie powinno ich być. Fakt poronilam w sierpniu wiem że mogło się przestawić dlatego z ciekawości ich użyłam...Imojemu zdziwieniu to już...dziwne..

Ja jak robiłam niedawno testy to obie kreski były identyczne i to właśnie podczas śluzu płodnego przez 1,5 dnia a 2 dni przed i 2 dni po były bledsze - może faktycznie coś się Tobie poprzestawiało , albo testy coś nie halo
 
Dziś kupilam inne bo wcześniejsze w Rossmann i uznałam, że są do kitu i wyrzucilam. Ale dziś zrobiłam i są takie same kreski kupione w aptece. Wiwc sama nie rozumiem a nic mnie nie boli ...nawet maly bol w jajniku.

To nie jest pozytywny test owulacyjny... Test owulacyjny zwykle pokazuje dwie kreski w dwóch odcieniach, ale to nie znaczy, że jest pozytywny. Po prostu wykrywa hormon hLH. Pozytywny test owulacyjny powinien być ciemniejszy od kreski kontrolnej, czyli tej która zawsze się pojawia. Dla przykładu wstawię Ci zdjęcia moich testów owulacyjnych. Pierwszy jest negatywny, drugi pozytywny. Były robione w odstępie jednego dnia.
Następnym razem korzystając z testów pamiętaj o tym, że masz pewność, że test jest pozytywny tylko wtedy, gdy kreska jest ciemniejsza od kontrolnej.
IMG_6942.JPG
 
pokaże Ci testy z miesiąca wcześniej. robiłam je jeszcze później i kreska kontrolną się nie pojawila
To nie jest pozytywny test owulacyjny... Test owulacyjny zwykle pokazuje dwie kreski w dwóch odcieniach, ale to nie znaczy, że jest pozytywny. Po prostu wykrywa hormon hLH. Pozytywny test owulacyjny powinien być ciemniejszy od kreski kontrolnej, czyli tej która zawsze się pojawia. Dla przykładu wstawię Ci zdjęcia moich testów owulacyjnych. Pierwszy jest negatywny, drugi pozytywny. Były robione w odstępie jednego dnia.
Następnym razem korzystając z testów pamiętaj o tym, że masz pewność, że test jest pozytywny tylko wtedy, gdy kreska jest ciemniejsza od kontrolnej.
Zobacz załącznik 1033804
20190926_144025.jpeg
 
reklama
Do góry