reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

reklama
Wydawało mi się, że jeżeli ta testowa z 11.05 jest ciemniejsza to jednak ten test jest najbliższy,
 
Wydawało mi się, że jeżeli ta testowa z 11.05 jest ciemniejsza to jednak ten test jest najbliższy,
Dlatego spytałam która jest kontrolna, bo zmyliło mnie to, że kontrolna 8 maja a 10 maja ma inny kolor 🤔
Ale ok jeśli kontrolna jest po prawej, to faktycznie 11 wygląda na pozytyw 🙂
 
Dlatego spytałam która jest kontrolna, bo zmyliło mnie to, że kontrolna 8 maja a 10 maja ma inny kolor 🤔
Ale ok jeśli kontrolna jest po prawej, to faktycznie 11 wygląda na pozytyw 🙂
Ja już ogłupiałam z tymi testami, ale tak to jest, że jak się człowiek stara i nie wychodzi to łapie się wszystkiego i widzi to co chce zobaczyć, a nie to co jest☺️☺️
 
Cześć dziewczyny. Wiem, że na tym forum głównie są osoby starające się o dzidziusia (trzymam za Was wszystkie kciuki i życzę powodzenia ♥️) ale ja przybyłam tu w innej sprawie ... Wczoraj kochałam się z partnerem i pękła nam gumka - skonczyl we mnie. Podobną sytuację mieliśmy w ubiegłym miesiącu - zastosowaliśmy antykoncepcję awaryjną Ellaone. W tym miesiącu jednak nie chce już łykać tej bombki hormonalnej. Stwierdziliśmy że widocznie tak musiało być, ale żeby się "uspokoić" zrobiłam test owulacyjny żeby w ogóle sprawdzić czy mogę być teraz płodna. Dodam że wczoraj miałam ostatni dzień okresu - 5dc. Wiem że prawdopodobienstwo zajścia w ciążę jest znikome, ale z racji że ostatnio moje cykle są mocno nieregularne (stres, covid, itp) trochę się martwie + biorę głównie pod uwagę żywotność plemników w drogach rodnych. Wiecie jak to jest - czasami Ci którzy nie chcą mieć jeszcze dzidziusia jakimś magicznym trafem otrzymują go od losu.
Wstawiam zdjęcie dzisiejszego testu (6 DC), czy to jest wynik pozytywny ? Wykonałam go zgodnie z zaleceniami producenta. Szczerze mówiąc spodziewalam się tylko jednej kreski, a tutaj druga już się zaczyna rysować. Martwię się że w tym cyklu owulacja nadejdzie tak szybko że plemniki sobie tam radośnie na to doczekają :)
 

Załączniki

  • IMG_20210519_192606.jpg
    IMG_20210519_192606.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 123
Test negatywny. Test owulacyjny wykrywa poziom hormonu LH. W ciągu cyklu kobieta ten hormon w sobie ma. Owulacja następuje wtedy jak LH ma swój wyrzut, czyli jest go bardzo dużo. Wtedy kreska jest albo tak samo mocna co kontrolna, albo jeszcze bardziej wyraźna.
A ilu dniowe masz cykle?
 
Test negatywny. Test owulacyjny wykrywa poziom hormonu LH. W ciągu cyklu kobieta ten hormon w sobie ma. Owulacja następuje wtedy jak LH ma swój wyrzut, czyli jest go bardzo dużo. Wtedy kreska jest albo tak samo mocna co kontrolna, albo jeszcze bardziej wyraźna.
A ilu dniowe masz cykle?

Przez większość było to 28 dni, dni jednak przez ostatnie pół roku było nieregularnie co 25-30 dni :) dziękuję za tak konkretną odpowiedź ☺️
 
Hej, wracam z powrotem, wiem, że temperaturę mierzy się od początku, ale za późno o tym pomyślałam, zaczęłam mierzyć w 13 dc, i tak mierze do dziś, 2 dni nie miałam możliwości pomiaru, ale wczoraj powinnam dostać miesiączki, a temperatura wygląda tak jak na zdjęciu w tym momencie, czy myślicie, że już przekreśliła już szanse na zajście w tym cyklu? 😭
 

Załączniki

  • Screenshot_20210528_060829_com.huawei.notepad.jpg
    Screenshot_20210528_060829_com.huawei.notepad.jpg
    210,5 KB · Wyświetleń: 76
reklama
Hej, wracam z powrotem, wiem, że temperaturę mierzy się od początku, ale za późno o tym pomyślałam, zaczęłam mierzyć w 13 dc, i tak mierze do dziś, 2 dni nie miałam możliwości pomiaru, ale wczoraj powinnam dostać miesiączki, a temperatura wygląda tak jak na zdjęciu w tym momencie, czy myślicie, że już przekreśliła już szanse na zajście w tym cyklu? 😭
Temperatura powinna być mierzona z dwoma miejscami po przecinku. Z takich pomiarów ciężko coś wywnioskować. Mierzysz temperaturę o tej samej porze w pochwie, odbycie lub pod językiem?
 
Do góry