reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tętno w ciąży

oliweczkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2017
Postów
221
Jestem w 14tc
Od około dwóch tygodni serce wali mi jak dzwon!
tętno na leżąco po nocy Ok 80/90
Jak wstanę do łazienki przejdę 20krokow i siadam na WC - już ponad 100 🙈
Czuje się przez większość dnia jakbym cały czas biegła..

w pierwszej ciąży miałam tak w 7/8msc
Ale nie tak szybko!

moze któraś ma miała podobnie ?
jestwm załamana
 

Załączniki

  • B7F27C71-31E4-4A3E-86E3-978320006188.jpeg
    B7F27C71-31E4-4A3E-86E3-978320006188.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 81
  • 2FFF3783-1C22-42AC-B819-5B32911FAD3C.png
    2FFF3783-1C22-42AC-B819-5B32911FAD3C.png
    314,4 KB · Wyświetleń: 135
reklama
Rozwiązanie
No właśnie mało pije mąż mi ciagle to gada! Wodę lubię baaardzo ale zapominam :/ nie pije nic pare godzin a potem dorwę się to pół butli! Córka poszła od września do przedszkola i choruje - plus moje „choroby ciążowe” - do 12 tygodnia TRAGEDIA wymioty i spanie na zmianę + 3 latka w domu a mąż w Portugalii wiec zyc nie umierać 😂😂 ale wracam powoli do żywych 1.10 mam prenatalne na pewno dam znak💕
Wiesz co to zacznij od wody, napewno poczujesz różnice jak puls spada, tymbardziej jak miewasz wymioty itd, u mnie to samo zaczynam 13tydzien i dalej dzień witam wymiotami 🤮😜czekam na wieści i powodzenia, wpadnij na kwietniowki, bo termin ci się nie zmienił?
A masz jakieś inne niepokojące objawy?? Zgłoś to lekarzowi, bo przyczyn może być wiele m.in. niedokrwistość, nadczynność tarczycy czy problemy kardiologiczne. Dobrze by było wykonać EKG, by sprawdzić czy nie ma arytmii. A jak morfologia i badanie moczu? A masz ciśnieniomierz w domu? Bo może oprócz tętna masz też podwyższone ciśnienie krwi?
 
Oprocz zadyszki towarzyszącej temu biciu serca - to brak innych objawów.
Miałam wizytę 4.09 to morfologia mocz wszystko było okej..
wlansie ciśnieniomierz jeszcze nie pożyczyłam ale jestem w trakcie
 
Hej. Do pytaj może lekarza o tętno itp. Moim zdaniem Te wyniki są dobre. Ale tak jak mówię powiedz lekarzowi. Ja pamiętam że miałam 147 i lekarz już w tedy kazał mi zwrócić uwagę na serce. Ale w tedy miałam jakiś gorszy dzien i może dlatego
 
U mnie 110 od 2 trymestru to była norma po pionizacji. Jak dochodziło do ok 145 to czułam się jak koń po westernie. Mój gin twierdził że tętno ok 110 nie jest powodem do zmartwień. W moim przypadku chyba miał rację bo poród sn przeżyłam (a do łatwych i szybkich nie należał 😉)
 
Ja całą ciążę miałam dość wysokie tętno. 110 przy leżeniu, po wstaniu 120-130, arytmia. Miałam robione EKG i holter. Kontrola ciśnień 3*dziennie przez całą ciążę że względu na PIH w pierwszej. Nie chciałam brać leków na arytmię, pod koniec ciąży tętno się zaczęło obniżać. Ale fakt, że 3/4 ciąży czułam, że ledwo po wstaniu z łóżka przebiegłam już maraton.
 
reklama
Jestem w 14tc
Od około dwóch tygodni serce wali mi jak dzwon!
tętno na leżąco po nocy Ok 80/90
Jak wstanę do łazienki przejdę 20krokow i siadam na WC - już ponad 100 🙈
Czuje się przez większość dnia jakbym cały czas biegła..

w pierwszej ciąży miałam tak w 7/8msc
Ale nie tak szybko!

moze któraś ma miała podobnie ?
jestwm załamana
to tętno jest dobre, w ciąży wzrasta, bo mamy więcej krwi i serce musi ją przepompować. ja bez ciazy mam 80 i żaden lekarz nie mówił, że jest złe. w ciąży mam często koło 100 i też się nie czepiają. i przede wszystkim zmierz sobie palcem na tętnicy szyjnej, bo te urządzenia faktycznie zawyżają.
 
reklama
Do góry