reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Thyrosan a wady płodu

Adia13

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2021
Postów
684
Od listopada zmagam się z nadczynności tarczycy. Wczoraj była u endokrynologa I już udało się ustabilizować wyniki. Chcemy się starać o dziecko I teraz są 2 możliwości
- albo staramy się od już I cały czas biorę thyrosan
- albo decyduje się na terapię jodem i starania odkładamy na rok po podaniu jodu
Czy któraś z was była w takiej sytuacji?
Jaka podjełyscie decyzję I czy np dziś podjęły byście inną?
Czy któraś z was przez całą ciążę brała thyrosan ? Czy z dzieckiem później było wszystko ok ?
 
reklama
'Nie należy stosować leku Thyrosan podczas ciąży, chyba że lekarz zdecyduje, że jest to absolutnie konieczne. Lek w niewielkim stopniu przenika do mleka kobiecego. Jednakże, jeśli konieczne jest stosowanie leku Thyrosan, należy unikać karmienia piersią.' znalazłam takie dane. Czy stosujesz już jakieś leki jak letrox czy euthyrox? Tj hormon tarczycy? Bo go stosuje się na niedoczynność jak i nadczynność. I one są bezpieczne.
 
T
'Nie należy stosować leku Thyrosan podczas ciąży, chyba że lekarz zdecyduje, że jest to absolutnie konieczne. Lek w niewielkim stopniu przenika do mleka kobiecego. Jednakże, jeśli konieczne jest stosowanie leku Thyrosan, należy unikać karmienia piersią.' znalazłam takie dane. Czy stosujesz już jakieś leki jak letrox czy euthyrox? Tj hormon tarczycy? Bo go stosuje się na niedoczynność jak i nadczynność. I one są bezpieczne.
Tak taka informacje też znalazłam:) ale też wiem że podczas ciąży gdzy jest nadczynnosc to daja thyrosan i np mój lekarz powiedział że wszystkie jego pacjentki które podczas ciąży brały ten lek to urodziny zdrowe dzieci bez żadnych komplikacji No ale wiadomo o wszystkim musi mnie poinformować i decyzja należy do mnie.
Wcześniej brałam thyrozol po którym dostałam wysypki i zmienił mi lekarz na thyrosan i teraz jest ok wyniki bardzo szybko się unormowaly. Nic innego nie brałam.
 
Lekow euthyrox nie stosuje się na nadczynnosc. To są zupełnie inne choroby. Euthyrox obniża TSH a nadczynność charakteryzuje się tym że to TSH jest niskie.
'Nie należy stosować leku Thyrosan podczas ciąży, chyba że lekarz zdecyduje, że jest to absolutnie konieczne. Lek w niewielkim stopniu przenika do mleka kobiecego. Jednakże, jeśli konieczne jest stosowanie leku Thyrosan, należy unikać karmienia piersią.' znalazłam takie dane. Czy stosujesz już jakieś leki jak letrox czy euthyrox? Tj hormon tarczycy? Bo go stosuje się na niedoczynność jak i nadczynność. I one są bezpieczne.
 
Ja brałam thyrozol gdy zachodziłam w ciążę. Walczyłam wtedy z dużą nadczynnoscią. Jak dużą dawkę bierzesz? Najważniejsze przed zajściem w ciążę to zrobienie przeciwcial trab, unormowanie pozostałych wyników i najlepiej by było gdyby leki były w jak najmniejszej dawce. Jeżeli chcesz napisz do mnie na priv bo też szukałam info na ten temat 5 lat temu
 
Lekow euthyrox nie stosuje się na nadczynnosc. To są zupełnie inne choroby. Euthyrox obniża TSH a nadczynność charakteryzuje się tym że to TSH jest niskie.
moja mama stosuje zapisane przez endokrynologa euthyrox na nadczynność i również działa :) i niejeden odwiedzony Endo 😊
 
Ja brałam thyrozol gdy zachodziłam w ciążę. Walczyłam wtedy z dużą nadczynnoscią. Jak dużą dawkę bierzesz? Najważniejsze przed zajściem w ciążę to zrobienie przeciwcial trab, unormowanie pozostałych wyników i najlepiej by było gdyby leki były w jak najmniejszej dawce. Jeżeli chcesz napisz do mnie na priv bo też szukałam info na ten temat 5 lat temu
Czy mogę napisać? Mam kilka pytań.
 
reklama
Do góry