reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tiki u 5 latka

autyzm akurat odpada, już kiedyś był badany w ppp ze względu na wadę wymowy i żadnych oznak autyzmu, zresztą ja tez nie widzę oznak u niego :)
Wiesz co mój syn był pod opieką PPP przez 2 lata bo miał orzeczenie na wzrok. W szkole wychowawca twierdził, że ma zespół aspergera. Poradnia - psycholog, że nie. Oni się na tym nie znają. Jest kilka poradnii w PL które robią ADOS to dużo mówi…
Zabraliśmy syna do poradnii która się tym zajmuje. Zrobiliśmy ADOS. Syn ma cechy autystyczne i co się okazało Ja też mam Zespol Aspergera. Obecnie badane były córki i jasno powiedzieli, że najczęściej u dziewczynek diagnoza jest około 11rz. U chłopców około 6-8rz. Ale ja mówię o zespole aspergera a nie autyzmie według starej klasyfikacji. Według nowej to jedno i to samo, ale o różnym nasileniu cech autystycznych.
 
reklama
Wiesz co mój syn był pod opieką PPP przez 2 lata bo miał orzeczenie na wzrok. W szkole wychowawca twierdził, że ma zespół aspergera. Poradnia - psycholog, że nie. Oni się na tym nie znają. Jest kilka poradnii w PL które robią ADOS to dużo mówi…
Zabraliśmy syna do poradnii która się tym zajmuje. Zrobiliśmy ADOS. Syn ma cechy autystyczne i co się okazało Ja też mam Zespol Aspergera. Obecnie badane były córki i jasno powiedzieli, że najczęściej u dziewczynek diagnoza jest około 11rz. U chłopców około 6-8rz. Ale ja mówię o zespole aspergera a nie autyzmie według starej klasyfikacji. Według nowej to jedno i to samo, ale o różnym nasileniu cech autystycznych.
u syna na pewno odpada i jedno i drugie. Tutaj akurat nie "szukam" problemu, syn ma też bardzo mądre Panie wychowawczynie w przedszkolu, jest też pod opieką logopedy i w jego przypadku to odpada.
A ados miał robiony :)
 
@A.Patrycja Myślę, że warto też odwiedzić neurologa.

Ale powiem Ci, że mój syn w podobnym wieku też miewał okresy dziwnego zachowania. U nas np. gryzł kołnierzyki od koszulek - multum potem miał do wymiany, by wygryzał dziury. Ale z czasem mu przeszło. Prawdopodobnie tak odreagowywał stres.
neurolog jako pierwszy wpadł mi do głowy i na pewno się wybiorę :)
Właśnie mój też gryzł bluzki aż do dziur, ale to mu już przeszło. Z tym stresem też to może być powiązane, on jest jak ja, wszystko trzyma w sobie.
Na pewno na pierwszy ogień pójdzie neurolog i te badania na robaki.
 
Zbadaj :) tylko w dobrym laboratorium tak jak inka pisała. W zwykłych labach nie wykrywają. Zainteresuj się tematem, bo objawy wręcz klasyczne dla pasozytow.
właśnie wiem, że muszę w dobrym, bo nawet kiedyś pediatra przy starszym synu wspomniała, że baaaardzo rzadko coś wychodzi w badaniu. Muszę poszperać jak to ogarnąć, bo w moim mieście jest tylko alab i medicus 🙉
 
u syna na pewno odpada i jedno i drugie. Tutaj akurat nie "szukam" problemu, syn ma też bardzo mądre Panie wychowawczynie w przedszkolu, jest też pod opieką logopedy i w jego przypadku to odpada.
A ados miał robiony :)
Aż miło czytać, że ktoś miał dobrze zrobioną diagnostykę 😊
Bo czasem ADOS to jest robiony po wielu latach kombinacji.
Może jak piszesz neurolog to dobry kierunek.
 
Do góry