reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TOKSOPLAZMOZA

marluk210

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Maj 2017
Postów
74
Czy któraś z Was zarazila się toksoplazmoza w czasie ciazy? Obecnie jestem w 24 tygodniuwczoraj odebrałam wyniki IgG ujemny IgM wątpliwy... Na początku ciazy obydwa wskaźniki były ujemne. Dziś powtórzyłam bania wraz z awidentnoscia przeciwciał. Wyniki dopiero za tydzień... bardzo się boję że choroba wpłynie na dziecko ..
 
reklama
Dobrze że powtarzasz badania, przy wyniku wątpliwym to może być równie dobrze błąd pomiaru. No i z awidności wszystkiego sie dowiesz. Ja przechodziłam przed ciąża wiec zero stresu, ale moja siostra, biedna.... Tyle obaw z zawyżonymi wynikami i w końcu po serii dodatkowych badań okazało sie że jednak chorobę przeszła daaaawno temu. Bądź dobrej myśli! Zdrowia dla Ciebie i Dzidziusia :D
 
Tydzień to standardowy czas oczekiwania na toxo z awidnoscia. Nie stresuj się bi może to być tylko błąd pomiaru a jezeli rzeczywiście chorujesz to zostanie Ci wdrożony antybiotyk i dziecko urodzi sie zdrowe. Trzymam kciuki jednak za pomyłkę ;)
 
Witam Was. Pierwsze badanie na toxo miałam robione 12/09/2017 był to 11-12tc i wynik byl IgM 0.38 niereaktywny IgG <0.5 Niereaktywny
Kolejne badanie na tokso miałam 08/12/2017 był to 25-26tc i wynik był IgM 0.46 Niereaktywny IgG 1.0 Niereaktywny
Obecnie jestem w 30tc i 12/01/2018 robiłam morfologie ktora wyszła dobrze oprocz podwyższonych monocytow 0.96 gdzie norma to 0.24-0.76 a do tego wyszło podwyższone IG 0.05 gdzie norma to 0.00-0.03. Dodam ze % wszystko wyszlo dobrze oprocz 1-jedno stopniowego wzrostu IG. Moj ginekolog powiedział aby nie przejmowac sie tymi monocytami i IG, ze to nic takiego, ale mnie zastanawia czy to moze byc reakcja organizmu na swieże zarazenie sie toksoplazmoza. Czy powinnam na wlasna reke zrobic kolejne badanie na toksoplazmoze choc mialam robione 5 tygodni temu, czy faktycznie nie wnikac jak powiedział ginekolog. Dodam, ze na czas ciazy przeprowadzilam sie na wies do mamy ktora ma 7 kotow, a te maja ciagly kontakt z podwórkiem czasami nawet mysz przyniosa do domu. Czasami wejda mi do pokoju i spia w moim lozku. Dodam tez ze w trakcie robienia ostatniej morfologii bralam leki dopochwowo na grzybice no i mam troche problemow z zebami.
 
reklama
Do góry