reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel

linkinpark84@poczta.onet.

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Luty 2021
Postów
16
Witam Kochani, czy miał ktoś taką sytuację : byłam dziś u ginekologa, 5 tydzień, beta 2400, progesteron 26.7, na usg pan doktor nic nie widział tzn nie było pęcherzyka, ale w prawym jajniku zauważył torbiel poowulacyjną 3cm, przepisał duphaston, luteinę i powiedział żeby zrobić po 4 dniach ponownie betę, jak odpowiednio urośnie to za 10 dni na kontrolę, jeśli nie to szybko się z nim skontaktować. Martwię się co to może oznaczać? Dopiszę że podbrzusze mnie pobolewa, brak krwawień.
 
reklama
Przy takiej becie pęcherzyk powinien być widoczny. Powtórz betę nie za 4 dni tylko za dwa (jeżeli robiłaś ja dzisiaj) i może skonsultuj z innym lekarzem z dobrym sprzętem? Może to być pozamaciczna, więc lepiej z tym nie czekać.
 
Dokładnie przy takiej becie już powinno być coś widać.. Zdecydowanie zmień lekarza! To może być ciąża pozamaciczna nie chce straszyć ale ciąża pozamaciczna jest niebezpieczna..
 
Kobietki dziękuję Wam za odpisanie, poszłam zrobić dziś betę, nie wytrzymam do poniedziałku, w czwartek beta wynosiła 2400, a dziś 5020, właśnie dostałam wyniki. Progesteron 26.94, niewiem co o tym myśleć
 
Kobietki dziękuję Wam za odpisanie, poszłam zrobić dziś betę, nie wytrzymam do poniedziałku, w czwartek beta wynosiła 2400, a dziś 5020, właśnie dostałam wyniki. Progesteron 26.94, niewiem co o tym myśleć
Przyrost jak najbardziej w porządku. Teraz ważne jest co pokaże usg. Idź gdzieś prywatnie w poniedziałek. Tylko musi być dobry sprzęt. Jeżeli nic nie będzie widać w macicy to trzeba brać pod uwagę pozamaciczną.
 
Byłam dziś na usg, torbiel jest dalej o takich samych rozmiarach, ale pojawił się pęcherzyk żółtkowy, na razie bez zarodka. Mam przyjść za 10 dni i wtedy powinno być już jasne, prognozy są dobre. Zobaczymy. Wykluczył ciążę pozamaciczną.
 
Byłam wczoraj ponownie na usg, widać zarodek z akcją serca 🙂 wygląda że ciąża jest młodsza, dziwne bo ja zawsze miałam regularne miesiączki 28 dni. Jestem naszpikowana lekami: duphaston, acard, neoparin i doszło od wczoraj euthyrox bo mam tsh na poziomie 2.72. Przed ciąża miałam prawidłowe. Zobaczymy, zapowiada się ciężko z tymi wszystkimi lekami ale może akurat będzie dobrze. Wcześniejsza ciąża wzorowa, wyniki badań cudowne a zakończona w 40 tygodniu martwym urodzeniem synka 😢 pierwsza ciąża też bezproblemowa,wyniki super, jest zdrowa córka. Teraz zdiagnozowano u mnie mutacje mthr 677 i PAI-1. Pewnie to było przyczyną 😢 teraz bardzo się boję brałam przed ciąża kwas foliowy, bo tym razem się przygotowałam, ale jak widać nieskutecznie bo brałam zwykły kwas a nie ten metylowany, ale staram się być dobrej myśli. Trzymajcie kciuki.
 
Będę trzymać za was kciuki. 😁 torbiel może się za jakiś czas wchłonąć. Miałam torbiel czynnościowa w obu jajnikach i po prostu po kilku dniach się wchłaniała.
Współczuję poprzedniej straty, teraz musi być wszystko dobrze
 
Tsh 0.92, niewiem czy spadło po 2 zażytych tabletkach euthyrox czy po prostu hormon wrócił do normy. Zbadałam sobie kwas foliowy 15.34 i homocysteine 6.12, z powodu mutacji mthfr która mi wyszła, wygląda że jest dobrze. Zarodek na ostatniej wizycie miał 1.04 cm w 7t1d i serce bije. Pakuję zastrzyki w brzuch, biorę leki i oby było dobrze. Dziękuję Wam za wsparcie, pozdrawiam 😘
 
reklama
Witam Kochani, czy miał ktoś taką sytuację : byłam dziś u ginekologa, 5 tydzień, beta 2400, progesteron 26.7, na usg pan doktor nic nie widział tzn nie było pęcherzyka, ale w prawym jajniku zauważył torbiel poowulacyjną 3cm, przepisał duphaston, luteinę i powiedział żeby zrobić po 4 dniach ponownie betę, jak odpowiednio urośnie to za 10 dni na kontrolę, jeśli nie to szybko się z nim skontaktować. Martwię się co to może oznaczać? Dopiszę że podbrzusze mnie pobolewa, brak krwawień.
Hej 😘 a mialas jakieś objawy świadczące o tym, że możesz mieć torbiel?
 
Do góry