reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trisomia 13 - ryzyko względne

Kropka29

Moderator
Dołączył(a)
18 Październik 2020
Postów
4 453
Cześć. Robiłam test Pappa, wyszło mi ryzyko względne w przypadku trisomii 13 - 1:581. Przyznam szczerze, że podłamało mnie to totalnie. Wg usg wszystko było okej, mam 25 lat, na nic nie choruję. Jest tu ktoś kto miał podobne ryzyko i okazało się że wszystko okej? Jesteście w stanie mnie uspokoić? Lekarz doradza test panorama i sama nie wiem co zrobić 😢
 
reklama
A jakie wyszło Ci ryzyko podstawowe, a jakie skorygowane? Jak wyszło NT i czy kość nosowa była obecna?

Taki wynik nie oznacza, że dziecko będzie miało wady. To ryzyko jest uznawane za niskie. To tylko statystyka.
Dla własnego spokoju jak Cię stać to zrób panoramę. Bo będziesz się zadręczać do końca ciąży.
 
Hej, z tego, co wiem to właśnie w takich przypadkach najwiecej sensu maja NIFTY/Panorama/Sanco, bo wykluczasz konkretne trisomie raz na zawsze, one badają wolne płodowe DNA w Twojej krwi. Twój wynik jest pośredni, jest ogromna szansa, ze wszystko jest dobrze. Jeśli wynik byłby gorszy, lekarze kierują na amnio, bo sprawa jest pilniejsza, a tylko amnio może dać 100% odpowiedzi. Twój wynik oznacza mniej-więcej, ze przy Twoich parametrach wieku, białka pappa i usg, jedna na 581 kobiet faktycznie nosi dziecko z trisomią. A 580 kobiet w tym zbiorze ma dzieci bez tej trisomii. Jeszcze pytanie czy to wynik skorygowany na Twój wiek, czy ten pierwotny biorący pod uwagę tylko wyniki biochemii.
 
Kość nosowa obecna, przezierność 1,7 m. Nie mam pojęcia czy to pośrednie czy skorygowane, bo nie dostałam jeszcze wyników do ręki. Jedynie przed chwilą otrzymałam taką wiadomość od lekarza
1F8C8E29-1019-4868-A2F5-33D8526CBC32.jpeg

Panorama aktualnie mocno nadwyręży mój budżet, ale chyba jednak nie mam innego wyjścia bo coś czuję że bez tego ciężko mi się będzie uspokoić 😓
 
Kość nosowa obecna, przezierność 1,7 m. Nie mam pojęcia czy to pośrednie czy skorygowane, bo nie dostałam jeszcze wyników do ręki. Jedynie przed chwilą otrzymałam taką wiadomość od lekarzaZobacz załącznik 1326443
Panorama aktualnie mocno nadwyręży mój budżet, ale chyba jednak nie mam innego wyjścia bo coś czuję że bez tego ciężko mi się będzie uspokoić 😓
Nifty plus z kodem rabatowym wychodzi około 2000zł. Ja bym zrobiła te badanie przy takim wyniku, będziesz się martwić do końca jeśli tego nie zrobisz.
 
To jest wydatek fakt,ale uważam ze w tej sytuacji dla Twojego zdrowia psychicznego byłoby zle gdybyś tego nie zrobiła i przez kolejne miesiące ciąży martwiła się czy jest w porządku czy nie. Wydaje mi się ze najlepszy będzie NIFTY, ja obecnie jestem w 16 tygodniu ciąży,moje ryzyko wg prenatalnych jest niskie także nie robiłam NIFTY ale wiem ze dziewczyny z naszego wątku ciążowego robiły i są zadowolone ze to rozwiało ich wątpliwości.
 
reklama
Cześć. Robiłam test Pappa, wyszło mi ryzyko względne w przypadku trisomii 13 - 1:581. Przyznam szczerze, że podłamało mnie to totalnie. Wg usg wszystko było okej, mam 25 lat, na nic nie choruję. Jest tu ktoś kto miał podobne ryzyko i okazało się że wszystko okej? Jesteście w stanie mnie uspokoić? Lekarz doradza test panorama i sama nie wiem co zrobić 😢
Nie przejmuj się! Ja miałam to samo z synkiem. Moja doktor doradzała amniopunkcję. Zmieniłam lekarza zrobiłam ponowne USG na lepszym sprzęcie i wszystko było ok. Syn urodził się w terminie 3900 ,56cm 😀. U mojej znajomej na USG dziecko nie miało kości nosowej. Po tygodniu kość "się znalazła". W 2 ciąży nie robiłam już USG połówkowego żeby zaoszczędzić sobie stresu i wszystko było też ok z córką. Teraz jeśli dzidziuś przeżyje też sobie połówkowe odpuszczę. Pozdrawiam Cię serdecznie i głowa do góry. Pamiętam jak mnie wystraszyli....😘buziaki będzie ok
 
Do góry