reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trisomia 13 - ryzyko względne

Nie przejmuj się! Ja miałam to samo z synkiem. Moja doktor doradzała amniopunkcję. Zmieniłam lekarza zrobiłam ponowne USG na lepszym sprzęcie i wszystko było ok. Syn urodził się w terminie 3900 ,56cm 😀. U mojej znajomej na USG dziecko nie miało kości nosowej. Po tygodniu kość "się znalazła". W 2 ciąży nie robiłam już USG połówkowego żeby zaoszczędzić sobie stresu i wszystko było też ok z córką. Teraz jeśli dzidziuś przeżyje też sobie połówkowe odpuszczę. Pozdrawiam Cię serdecznie i głowa do góry. Pamiętam jak mnie wystraszyli....😘buziaki będzie ok
Pamiętasz jakie ryzyka Ci wtedy wychodziły?

Trzymam kciuki żeby teraz też wszystko było okej ✊
 
reklama
U mnie bylo podobnie, ale z trisomia 21 testow Pappa wyszlo mi 1:654 a ryzyko podstawowe to 1:768. Lekarz wykonujacy badanie prenatalne powiedzial ze na usg jest ok a odchyl jest minimalny. Lekarz prowadzacy ciaze jednak zasial ziarno niepewnosci. Zasugerowal test NIFTY. Za badanie placilismy 2300 ( nifty pro). Czas oczekiwania 10-15dni. Najgorszy czas dla mnie ilosc wylanych lez w szklankach mozna zliczyc. Wynik przyszedl po 8 dniach- prawidlowy. Zdrowe dziecko.
 
U mnie bylo podobnie, ale z trisomia 21 testow Pappa wyszlo mi 1:654 a ryzyko podstawowe to 1:768. Lekarz wykonujacy badanie prenatalne powiedzial ze na usg jest ok a odchyl jest minimalny. Lekarz prowadzacy ciaze jednak zasial ziarno niepewnosci. Zasugerowal test NIFTY. Za badanie placilismy 2300 ( nifty pro). Czas oczekiwania 10-15dni. Najgorszy czas dla mnie ilosc wylanych lez w szklankach mozna zliczyc. Wynik przyszedl po 8 dniach- prawidlowy. Zdrowe dziecko.

Udało mi się umówić na dziś do lekarza prowadzącego, mam nadzieję, że na spokojnie to omówimy. Zobaczę jeszcze co powie lekarz ale na ten moment raczej jestem zdecydowana na wykonanie Panoramy, czuję że jak tego nie zrobię to ciężko będzie mi zaznać spokoju. Dziękuję za dobrą wiadomość ❤️
 
Kość nosowa obecna, przezierność 1,7 m. Nie mam pojęcia czy to pośrednie czy skorygowane, bo nie dostałam jeszcze wyników do ręki. Jedynie przed chwilą otrzymałam taką wiadomość od lekarzaZobacz załącznik 1326443
Panorama aktualnie mocno nadwyręży mój budżet, ale chyba jednak nie mam innego wyjścia bo coś czuję że bez tego ciężko mi się będzie uspokoić 😓
Brzmi trochę jakby chcieli naciągnąć. Poczekaj może na pełne wyniki? Właśnie żeby zobaczyć ryzyko skorygowane. 1:580 to niskie ryzyko, a jesli jeszcze skorygują do parametrów to może wyjść np. 1:1500 :)
 
Brzmi trochę jakby chcieli naciągnąć. Poczekaj może na pełne wyniki? Właśnie żeby zobaczyć ryzyko skorygowane. 1:580 to niskie ryzyko, a jesli jeszcze skorygują do parametrów to może wyjść np. 1:1500 :)
Dopytałam lekarza i powiedział że to już skorygowane. Będę dziś na wizycie u lekarza prowadzącego, on już w systemie ma wgląd w pełne wyniki więc zobaczę co i jak.
 
To pytanie jakie było podstawowe. Bo jeśli np. podstawowe było 1:10000, a po badnaiu krwi wyszedł Ci wynik 3-cyfrowy, to może oznaczać jakieś problemy - niekoniecznie od razu ZD, ale też np. problemy z łożyskiem na późniejszym etapie czy też ryzyko przedwczesnego porodu.
Idź do lekarza, niech Ci wszystko wytłumaczy. Twój wynik nie jest zły, do tego z tego co piszesz USG wyszło prawidłowo, więc wszystko przemawia na Twoją korzyść.

@PaulinaCeglowska A co ma badanie połówkowe do pappy? Dlaczego nie chcesz go wykonywać? Czy tylko nazewnictwo Ci się pomieszało?
 
reklama
To pytanie jakie było podstawowe. Bo jeśli np. podstawowe było 1:10000, a po badnaiu krwi wyszedł Ci wynik 3-cyfrowy, to może oznaczać jakieś problemy - niekoniecznie od razu ZD, ale też np. problemy z łożyskiem na późniejszym etapie czy też ryzyko przedwczesnego porodu.
Idź do lekarza, niech Ci wszystko wytłumaczy. Twój wynik nie jest zły, do tego z tego co piszesz USG wyszło prawidłowo, więc wszystko przemawia na Twoją korzyść.

@PaulinaCeglowska A co ma badanie połówkowe do pappy? Dlaczego nie chcesz go wykonywać? Czy tylko nazewnictwo Ci się pomieszało?
Dziękuję :) udało mi się przełożyć wizytę u lekarza prowadzącego na dzisiaj więc mam nadzieję, że po niej mi się trochę rozjaśni.
 
Do góry