reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecia ciąża po dwóch cesarkach.

reklama
Zgłoś się do swojego ginekologa na wizytę, powiedz mu o swoich planach i poproś o sprawdzenie stanu blizny. Dopiero po zielonym świetle od ginekologa zdecydowałabym się na ciążę. Wiadomo lekarz też nie przewidzi wszystkiego ale przynajmniej powie ci o obecnym stanie blizny oraz twojego zdrowia
 
Mój lekarz mówił mi,że najbezpieczniej jest odczekać 2 lata. Leżałam w szpitalu z kobietą, która była w czwartej ciąży i rodziła kolejny raz przez cc,ale lekarze strasznie po niej jechali, że jest nieodpowiedzialna itd.Słyszałam,że jeśli chodzi o cc,to można mieć max 3,bo potem jest już bardzo duże ryzyko.
 
Co osoba to inna historia - są dziewczyny co po 6 cesarce praktycznie nie mają zrostów w otrzewnej i blizna jest super, są takie co po 1 cesarce mają takie zrosty (lub np. cienką albo nieciągłą bliznę), że lepiej byłoby żeby już więcej dzieci nie miały.
Przed kolejną ciążą napewno powinnaś mieć USG z oceną blizny - a co dalej to niech się wypowie ginekolog :)
 
Miałam dwie cesarki a moja blizna jest cieniutką , jaśniutką kreseczką. Naklejałam przez ok. 3 miesiące plastry contractubex, one też zapobiegają przerostom blizn, wygładzają, uelastyczniają.
 
reklama
Do góry