reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh

Dołączył(a)
4 Kwiecień 2008
Postów
11
Miasto
Wrocław
Witam! Jestem mamą pięcioletniej Oli .Robiłam córce badania krwi a przy okazji badanie na tarczyce. Morfologia wyszła ok ale czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić co oznacza wynik TSH który wynosi 5.68 ulU/mL przy normie 0.400-4.00?
 
reklama
Nie wiem, czy normy dla dorosłych i dla dzieci są identyczne, w każdym razie tsh powyżej normy (teraz górna norma wynosi 3,5, a nie 4,0, tak było jeszcze do niedawna i w wynikach często podają jeszcze "starą" normę) oznacza niedoczynność tarczycy. Idźcie koniecznie do lekarza.. A tak dla pewności dobrze byłoby powtórzyć badanie.
pozdrawiam
nikita
 
no wlasnie mysle ze to niedoczynnosc ale powinnas skonsultowac sie z lekarzem najlepiej u jakiegos edokrynologa mysle ze wyniki dzieci a doroslych znacznie sie roznia inne sa przedzialy dla dzieci a inne dla doroslych
sama jestem juz po operacji tarczycy trzymam kciuki i konciecznie daj znac jak mala po badaniach
 
mój synek - 3 latka - miał robione TSH - 3,99 (noram a do 4) - a więc baaardzo blisko górnej granicy - mamy powtórzyć badanie za ok tydzień
dam znać co i jak
mój miał jeszcze robiony cukier - 99 ( norma do 100)
czasami jest to powiązane
 
reklama
Czesc. Jestem na bieżąco co do sprawy norm......nie ma w Polsce innych norm niż te ogólnie obowiązujące dorosłych. Wszystko zalezy w jakich jednostakach podaje laboratorium - tu moga byc małe rozbieżności. U nas norma to 0,27 - 4,20 ulU/ml. Ten fakt utrudnia diagnostykę dzieci. Ostatnio (tj. w 2008) postulowana aby obnizyć górną normę i tym samym diagnozować częściej niedoczynność tarczycy. Ale to nie przeszło i normy są po staremu.

U na problem odwrotny. TSH i FT4 są w normie za to FT3 podwyższone. To wskazuje na nadczynność. Za kilka dni mamy wizyte u endokrynologa.
 
Do góry