reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Turbo wzdęcia

Dołączył(a)
27 Październik 2020
Postów
5
Hej Dziewczyny, mam zagwostke od września męczą mnie straszne wzdęcia, cokolowiek zjem brzuch rośnie jak oszalaly, czasem zdarza mi się że nie mam wzdec rano przez chwilę i jestem w stanie stwierdzić że mój obwód rośnie conajmniej 15cm po posiłku. Jestem w 15 tygodniu ciąży A brzuch jak w 8 miesiącu, przytylam z 1,5kg ale aż mi głupio z takim wielkim brzuchem....Czy Wy też tak macie??
 
reklama
Hej. Ja co prawda z ubiegłorocznych majóweczek, ale też z grona tych szczęśliwych ciężarnych, których strasznie wzdymało. Szybko przeszłam na ciążowe spodnie, bo nie sposób było się wcisnąć w zwykłe spodnie 😜
Unikałam produktów wzdymających i było trochę lepiej.
 
Hej Dziewczyny, mam zagwostke od września męczą mnie straszne wzdęcia, cokolowiek zjem brzuch rośnie jak oszalaly, czasem zdarza mi się że nie mam wzdec rano przez chwilę i jestem w stanie stwierdzić że mój obwód rośnie conajmniej 15cm po posiłku. Jestem w 15 tygodniu ciąży A brzuch jak w 8 miesiącu, przytylam z 1,5kg ale aż mi głupio z takim wielkim brzuchem....Czy Wy też tak macie??
Ja ogólnie zawsze miałam tego typu problemy, ale nigdy nie przybywało mi 15 cm w obwodzie. 😲
Teraz jestem w 16 tygodniu ciąży i mam problemy trawienne - wzdęcia, zaparcia jednak nie jest to bardzo uciążliwe, a co do wagi, to stoi w miejscu. Brzuszek tylko trochę się powiększył.
 
Nikomu nie życzę wzdec ale miło słyszeć że nie tylko ja mam taki problem i podobnie już w 5 tygodniu musiałam zrezygnować ze swoich spodni bo nie mogłam się dopiac....myślę o tym żeby zgłosić się do dietetyka bo nie chce brać żadnej chemii
 
Nikomu nie życzę wzdec ale miło słyszeć że nie tylko ja mam taki problem i podobnie już w 5 tygodniu musiałam zrezygnować ze swoich spodni bo nie mogłam się dopiac....myślę o tym żeby zgłosić się do dietetyka bo nie chce brać żadnej chemii
Musisz "wyczaić" co u Ciebie powoduje największe wzdęcia i w miarę możliwości ograniczyć te produkty. Może warto pić jakieś zioła bezpieczne w ciąży, które pomagają w pracy jelit. Mi bardziej od wzdęć doskwierały zaparcia. Nie mogłam się kilka dni wypróżnić, czułam się taka pełna, a samo wypróżnianie bardzo bolało i ciężko szło... W 1e tygodniu nagle te dolegliwości ustały, a teraz czyli w 16 tc znowu chyba powróciły, bo co prawda wypróżniam się regularnie, ale dzisiaj niesamowicie się przerazilam. Załatwiałam tą grubsza sprawę i patrze, a w muszli pełno krwi, to wyglądało jak przy okresie. Na szczęście okazało się, że to nie z pochwy, tylko właśnie z odbytu. Czyżbym miała hemoroidy?
 
@Ksenia975 to najprawdopodobniej hemoroidy, ale lepiej się skonsultuj z lekarzem. Ja niestety z hemoroidami zmagałam się od II trymestru już 🙄 Ale są bezpieczne leki, maści, czopki, właśnie od II trymestru. A ja dodam coś od siebie: nie ma to jak okład z kostki lodu do tyłka, ulga niesamowita 😜

@Janet89 a rozmawiałaś ze swoim lekarzem o wzdęciach? Może coś poleci dozwolonego w ciąży, co ci przyniesie ulgę?
 
Tak mówiłam już lekarce o tym i wspominala że czasem mogę wziąć espumisan ale przy moich wzdeciach to musialabym brać codziennie i przypuszczam że po każdym posiłku. Martwią mnie te wzdęcia przede wszystkim dlatego że zastanawiam się czy to nie uciska malego A poza tym to przecież jak będzie rósł maluch to ja nie wiem czy mi starczy skóry bo naprawdę ta różnica ze wzdęciami i bez to plus 15cm do obwodu. Spróbuje tych herbatek ziolowych może pomoże.
 
@Ksenia975 widzę że każdy ma swoje dolegliwości... pewnie tak jak koleżanka pisze to hemoroidy ale lepiej dmuchać na zimne i sie upewnić przy okazji wizyty. Ja w miarę się wyprozniam ale nie jest tak jak było, cóż byłam przekonana że ciąża to cudowny stan A mi brakuje tylko sznureczka i mogłabym latać jak balon pod sufitem 😂
 
reklama
@Ksenia975 widzę że każdy ma swoje dolegliwości... pewnie tak jak koleżanka pisze to hemoroidy ale lepiej dmuchać na zimne i sie upewnić przy okazji wizyty. Ja w miarę się wyprozniam ale nie jest tak jak było, cóż byłam przekonana że ciąża to cudowny stan A mi brakuje tylko sznureczka i mogłabym latać jak balon pod sufitem 😂
A myślisz, że ginekolog może zlecić jakieś badania odnośnie tej krwi?
 
reklama
Może przynajmniej potwierdzić, że z dzieciątkiem wszystko ok.
Mój na hemoroidy polecił mi czopki lub maść. I tyle. Trzeba było się przemęczyć 😲
 
Rozwiązanie
Do góry