reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tydzień ciąży z OM i USG

Powinnaś wziąć pod uwagę termin, który wyjdzie na pierwszych badaniach prenatalnych (tych pomiędzy 11 a 14tc).
U mnie też tak było, a tydzień później na USG już termin z USG = termin z OM

Najbardziej miarodajne pomiary są na badaniach prenatalnych pomiędzy 11-14tc.
Podczas wykonywania pomiarów w 7tc bardzo łatwo o błąd. I wszystko zależy jak lekarz znacznik postawi. Więc wogóle się nie zgadzam, że pomiary określające wiek są miarodajne do 7tc - jest wręcz odwrotnie.
No nie jest tak, mi około 7 tyg wyszedł termin na 4.04 a z prenatalnych na 26.03 i dwóch gin. powiedziało mi, że bierzemy pod uwagę pomiar z 7 tyg, ponieważ później dzieci rosną w swoim tempie więc lekarz teraz trzyma się terminu 4.04. Wyjątek jest jeżeli pomiar do 7 tyg różni się się od pomiaru z badań prenatalnych o min. 14 dni, wtedy przyjmuje się z prenatalnych.
 
reklama
Sama sobie zaprzeczasz.
Teoria mówi o tym, że należy brać pod uwagę termin porodu wyznaczony na podstawie USG po 10tc, ale nie później niż 14tc.
 
Sama sobie zaprzeczasz.
Teoria mówi o tym, że należy brać pod uwagę termin porodu wyznaczony na podstawie USG po 10tc, ale nie później niż 14t
No nie zaprzeczam tylko podtrzymuje, mi z 7 tyg wyszedł termin 4.04, z pierwszych prenatalnych 26.03, teraz miałam trzecie prenatalne i mimo, że dziecko jest tydzień większe to lekarz dalej trzyma się terminu 4.04, chyba że byłoby 2 tyg różnicy.
 
A powinnaś się trzymać 26.03... Młodego masz leka
Nie młodego, jest to lekarz z wieloletnim doświadczeniem, pracujący również jako położnik w szpitalu, drugi lekarz wykonujący badania prenatalne również potwierdza. Ale nie wiem, może ty masz większe od nich doświadczenie, taki żarcik, pozdrawiam Cię serdecznie koleżanko, ja jednak posłucham lekarzy😁
 
Nie młodego, jest to lekarz z wieloletnim doświadczeniem, pracujący również jako położnik w szpitalu, drugi lekarz wykonujący badania prenatalne również potwierdza. Ale nie wiem, może ty masz większe od nich doświadczenie, taki żarcik, pozdrawiam Cię serdecznie koleżanko, ja jednak posłucham lekarzy😁
Tu nie chodzi o sluchanie kolezanek z forum bardziej niz lekarzy, zwyczajnie nie kazda kobieta jest juz na usg w 7tc, pierwsze ktore jest "planowo" to wlasnie prenatalne w 11-14 tc dlatego to na nich koryguje sie wiek ciazy wzgledem OM bo to wlasnie od tego czasu plod/dziecko zaczyna rozwijac sie swoim rytmem. Gdyby teoria Twoich lekarzy byla poprawna to pierwsze o owiazkowe usg musialaby kazda kobieta wykonywac wlasbie w 7-8tc, to tak na logike:)
 
Tu nie chodzi o sluchanie kolezanek z forum bardziej niz lekarzy, zwyczajnie nie kazda kobieta jest juz na usg w 7tc, pierwsze ktore jest "planowo" to wlasnie prenatalne w 11-14 tc dlatego to na nich koryguje sie wiek ciazy wzgledem OM bo to wlasnie od tego czasu plod/dziecko zaczyna rozwijac sie swoim rytmem. Gdyby teoria Twoich lekarzy byla poprawna to pierwsze o owiazkowe usg musialaby kazda kobieta wykonywac wlasbie w 7-8tc, to tak na logike:)
No jeżeli pierwszym badaniem jest prenatalne to nie ma innego wyjścia, natomiast zalecone jest aby pierwsze USG było do 10 tyg🙂
 
Pierwsze USG wykonuje się do 10 TC. Nie wiem skąd pomysł, że pierwsze USG "planowe" to 11-14 tydzień? Jeżeli chodzi o wiek ciąży, to najbardziej wiarygodne są pomiary właśnie do 10 tyg. Wiek szacuje się na podstawie CRL. Po 10 tyg dzieci zaczynają rozwijać się każde swoimi tempem. A poza tym badania prenatalne nie każda kobieta robi.
 
reklama
To ja może zapytam tak. Wiesz kiedy i ile razy uprawiałaś seks z facetem w okolicach dni płodnych? Jeśli wiesz to na pi razy oko możesz coś powiedzieć.
U mnie w drugiej ciazy było tak, ze wiem dokładnie kiedy doszło do zapłodnienia. Bo uprawiałam seks raz w ciągu tamtego cyklu. Cudów nie ma zaszłam w tamtym dniu.
A na usg w 11 tygodniu date porodu zmieniono mi o tydzień bo wielkość płodu zależy od wielu czynników. Genów, predyspozycji itd.
Ja mam tendencje do rodzenia dużych dzieci, ponad 4 kilogramy, wiec u mnie plod był rozmiarowo o tydzień starszy.
Okreslenie daty porodu jest orientacyjne. Pewności nikt nie da. Jeśli roznica jest do dziesieciu dni to ja bym się nie martwiła. W końcu jeśli wiesz ze masz date, przykładowo na kwiecień, to nie będziesz przecież dzień przed wszystkiego organizować. Masz całe 9 miesięcy na przygotowania.
 
Do góry