reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko dwupunktowa krzywa cukrowa?

Dołączył(a)
19 Listopad 2016
Postów
3
Witajcie!
Miałam badanie poziomu cukru po obciążeniu 75g glukozy. Po odczytaniu wyników online zaczęłam szukać informacji na ten temat, choć podane normy wskazują, że wszystko jest ok. Jednak, co mnie zaniepokoiło, to informacje o tym, ze zwykle wykonuje się 3 pomiary zamiast dwóch tzn. na czczo po 1h i po 2h. Ja miałam zlecone badanie tylko na czczo i po 2 godzinach. Jestem zła, bo skoro i tak kwitłam ponad 2 godziny w przychodni to co szkodziło zrobić badanie trzypunktowe. A tak się będę zastanawiać, czy taki wynik wystarczy. Czy któraś z was była w takiej sytuacji?
 
reklama
Ja w takiej sytuacji nie byłam - ale u mnie nietolerancję glukozy stwierdzili po tym, że po 2h miałam wyższy wynik niż po godzinie (choć oba były w normie).
Nie wiem jak jest obecnie - ale pamiętam, że w pierwszej ciąży miałam pomiar 2-punktowy z obciążeniem 50g. I wówczas tylko ten wynik był brany pod uwagę, a jak wychodził wynik niepewny, to dopiero kierowali na 3-punktowy z obciążeniem 75g.
 
Hej dziewczyny, ja mialam i po godzinie i po dwoch. I cukrzyca we wszystkich pomiarach mi wyszla. Moze to od labu zalezy. Nie wiem.
 
Dziękuję za odpowiedzi. Jak widać każdy lekarz prowadzący ma swoje widzimisię. Ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie bo jestem w grupie ryzyka i oczywiście wolałabym mieć 100% pewności, że wszystko jest ok. Na najbliższej wizycie wypytam o wszystko. Być może czeka mnie jeszcze badanie w trzecim trymestrze, ponieważ to pierwsze miałam wykonywane nietypowo wcześnie właśnie ze względu na obciążenie ryzykiem cukrzycy.
 
Nietypowo wcześnie tzn kiedy?
Prawdopodobnie zostaniesz jeszcze raz skierowana na to badanie pomiędzy 24 a 28 tygodniem ciąży (kiedy najczęściej się objawia). A teraz badanie zostało zrobione jako przesiewowe, by w razie czego wcześniej włączyć dietę/leczenie.
 
reklama
Do góry