reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubieganie się o niepełnosprawność

reklama
Tak pobieram zasiłek macierzysnki i wiem ze wtedy swiadczenie nie przysługuje.
Chce chociażby mieć kartę parkingową która ułatwi parkowanie - mamy mnóstwo dojazdu do rehabilitacji jak i lekarzy okulisty laryngola, kardiologa, badań, neurlog co wiąże się z dojazdem około 40 minut i szukaniem miejsca parkingowego z którym jest kiepsko. Dojazdy na rehabilitację trwają 30 minut a same szukanie miejsca 15 minut więc chodzi o ułatwienia. To otwiera jakby nie było większą spowode działania - chociażby dzieci z orzeczeniem nie czekają w kolejce. U kardiologa spędziłam pół dnia na czekanie (ja rozumiem NFZ ale jeśli umawiam się na daną godzinę to powinno to działać jak prywatnie) mam również drugiego syna i muszę zdarzyć aby odebrać go z przedszkola.
Kolejki do specjalistów są długie więc większość robimy prywatnie. Chociażby zwrot w postaci ulgi rehabilitacyjnej - na ten moment chodzimy prywatnie ponieważ oczekiwanie na neurologa z NFZ to dwa miesiące (wiadomo ze tutaj nie da się tego zmienić bo do neurologa zazwyczaj są osoby z orzeczeniem i tu kolejka obowiązuje normalnie) rehabilitację z NFZ będziemy mieć po konsultacji neurloga z NFZ. Więc chodzi po prostu o to żeby w szybszym czasie wykonać różne badania. A trochę ich jest zaczynając EEG, badanie struktur głowy itp które są wykonywane przez nas prywatnie z zaleceń od neurologa. Więc chodzi po prostu jeśli to możliwe ułatwienie sobie zycia.
 
Oczywiście robię wszystko aby jej nie miał - z tym ze tak jak mówię jak i Fizjoterapeuta tak i w opiece społecznej mówią mi zebym się starała o orzeczenie. Mam brata z niepełnosprawnością wiem co to znaczy mieć osobę chora w rodzinie. A dziecko własne tym bardziej.
to dobrze o to mi właśnie chodziło. Też mam osobę niepełnosprawną w rodzinie.
 
To chyba po prostu tak trafiłaś. U mnie syn był wcześniakiem, miał wzmożone napięcie mięśniowe.
Do neurologa czas oczekiwania na wizytę to 2 dni. Do kardiologa był tydzień. Na turnus rehabilitacyjny czekaliśmy jakieś 10 dni. Może po prostu mieliśmy szczęście.
Jak później z nowym skierowaniem mieliśmy wizytę u neurologa (jak syn miał 6 lat) ze zrobieniem EEG to termin dostaliśmy za 5 dni.
Niestety czekanie na NFZ Cię nie ominie. To jest chyba zmora publicznych poradni. Nie potrafią na godzinę umówić. Przychodzisz rano i czekasz w kolejce :( Obawiam się, że nawet z orzeczeniem badań szybciej nie wykonasz.
 
To chyba po prostu tak trafiłaś. U mnie syn był wcześniakiem, miał wzmożone napięcie mięśniowe.
Do neurologa czas oczekiwania na wizytę to 2 dni. Do kardiologa był tydzień. Na turnus rehabilitacyjny czekaliśmy jakieś 10 dni. Może po prostu mieliśmy szczęście.
Jak później z nowym skierowaniem mieliśmy wizytę u neurologa (jak syn miał 6 lat) ze zrobieniem EEG to termin dostaliśmy za 5 dni.
Niestety czekanie na NFZ Cię nie ominie. To jest chyba zmora publicznych poradni. Nie potrafią na godzinę umówić. Przychodzisz rano i czekasz w kolejce :( Obawiam się, że nawet z orzeczeniem badań szybciej nie wykonasz.
Wow to naprawdę bardzo szybko ja wszędzie czekam od dwóch do trzech miesięcy więc lecimy prywatnie.... A koszty nie są małe..
Mam zapytanie co do turnusu rehabilitacyjnego na jakiej zasadzie Pani dziecko je otrzymało?
 
A na Pani przypadku - czy lekarze również informowali panią o tym zeby skorzystała Pani i złożyła papiery o orzeczenie?
 
Nie, nikt mnie nie informował. Ale też nie miałam potrzeby, by takie orzeczenie posiadać.
W późniejszym wieku syn miał WWR i orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

edit. A co do rehabilitacji - dostaliśmy skierowanie na rehabilitację od neonatologa. Zgłosiłam się do poradni, tam wizyta u lekarza - a on już się napisał jakiej rehabilitacji potrzebujemy i wyznaczył termin.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Generalnie najpierw lekarz musi wypisać papier i dołączasz go do wniosku o orzeczenie o niepełnosprawności. Masz już takie zaświadczenie?
 
Do góry