reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie / skaza białkowa / dieta / badania

Carinea

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Luty 2019
Postów
311
Potrzebuje porady.
Moja córka ma 8 tygodni od około 4 walczymy ze skaza białkowa ...
Mam pytanie czy w tym wieku można zlecić dziecku badania żeby stwierdzić na co konkretnie jest uczulone?
Za każdym razem jak podleczę wysypkę skóra ładnie się zagoi znowu musi wyskoczyć ....
Jakie produkty jadłyście ?
BMK odrzuciłam całkowicie ale tydzień temu wysypało ja po rybie. W tym tygodniu nie wiem po kurczaku - to możliwe ??
Czy w takim wypadku powinnam odstawić dziecko od piersi i przejść na odpowiednie mleko mm ?
Muszę się przecież czymś żywic a mój jadłospis jest już mocno zawężony ...
 
reklama
Rozwiązanie
Jak się objawia zapalenie jelita i jak jest leczone ?
Ja osobiście tez się nie zgadzam ze dieta matki jest bzdura no mam przykład.
Wiesz co , u mojego syna kupy były zielone, aż z pianą, bardzo śmierdzące kwasem i do tego śluz i krew. wyniki też wykazały krew utajoną. Potrzeba było sporo czasu żeby brzuszek zaczął normalnie trawić. Ja byłam w szoku jakie produkty uczulaja małego. Dla pewności zapisywalam i po jakimś czasie znowu jadłam ten sam produkt żeby potwierdzić reakcję. I jestem pewna, że karmienie piersią pomoże łatwiej przejść i pokonać alergię. Tylko wytrwałość.
Powiedz co wykluczyłaś ? Jak się objawiała u Ciebie alergia ?
No ja ewidentne tez widzę po tej kupie jak zaczerwienienie skory schodzi to kupa robi się ok , jak się coś pojawia to odrazu niestety jest zielona ...
Na 100% nie jest to wina płynu do kąpieli ani do prania to już wykluczyłam.
Jest to alergia pokarmowa.
Robiłam badania mojego mleka jeszcze w szpitalu i tam faktycznie wyszło ze ma ono dużo białka ale to było to pierwsze mleko jeszcze to żółte ...
Wysypka drobna robi się głównie pod szyja i za uszami.
Na pierwszy rzut poszło: nabiał, kakao, jajko, barwniki i konserwanty, orzechy. Mleko już testowaliśmy - wysypuje. W międzyczasie wysypało też po brzoskwiniach i pomidorach... I tak metodą prób i błędów działamy.
Od miesiąca stosujemy też probiotyk, ale aby były widoczne efekty, trzeba go stosować co najmniej 3 miesiące. Poczekamy. Co do kup... różnie ma, raz zielone, raz żółte... Ale generalnie to brzydko pachną, kupą ;)
Na początku jak nie wiedziałam, o co chodzi, to był cały wysypany... A największe ogniska miał za uszami, na brwiach i pod brodą. Też czasem robiły się pękające ranki. A lekarz i położna mi mówili wczesniej, że to trądzik... W końcu trafiłam na specjalistę, który zaraz stwierdził alergię.
 
reklama
Na pierwszy rzut poszło: nabiał, kakao, jajko, barwniki i konserwanty, orzechy. Mleko już testowaliśmy - wysypuje. W międzyczasie wysypało też po brzoskwiniach i pomidorach... I tak metodą prób i błędów działamy.
Od miesiąca stosujemy też probiotyk, ale aby były widoczne efekty, trzeba go stosować co najmniej 3 miesiące. Poczekamy. Co do kup... różnie ma, raz zielone, raz żółte... Ale generalnie to brzydko pachną, kupą ;)
Na początku jak nie wiedziałam, o co chodzi, to był cały wysypany... A największe ogniska miał za uszami, na brwiach i pod brodą. Też czasem robiły się pękające ranki. A lekarz i położna mi mówili wczesniej, że to trądzik... W końcu trafiłam na specjalistę, który zaraz stwierdził alergię.
U mnie tez mówili ze trądzik ! I właśnie pierwszym razem była cała wysypana ! No bo ja nabiał i mleko lubię
 
Oczywiście że jest coś takiego jak dieta matki karmiącej jeśli dziecko jest alergikiem. Po cieszę-mojemu przeszło po roczku. Może idź do dietetyka żeby ułożył Ci odpowiednią dietę
 
Jak za uszami to alergia
Jak uczulenie na jajka to i często na kurczaka. Najlepiej zdecyduj sie na jedno mięso i tego sie trzymaj na poczatku.
U nas była tez wysypka od kukurydzy ( w tym cukier glukozowo-fruktuzwy np w sokach) i płatków owsianych.
Ja byłam na restrykcyjnej diecie 5 skladnikowej. Obecnie córka wyszła z tego a było ciezko, w tym wlasnie drapanie sie do krwi
 
Hej :) Jestem dietetykiem, z tego co mnie uczyli, to standardowe, w miarę zdrowe jedzenie nie powinno mieć wpływu na dziecko. Chyba, że np zaczęłaś palić, albo pić alkohol, czy przyjmować jakieś leki/suplementy diety. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy chodzi o laktozę, to warto na 2 tyg wyłączyć ją ze swojej diety. Jeśli po tym czasie nic się nie zmieni, to nie o nią chodzi.
Układ pokarmowy dziecka rozwija się bardzo intensywnie do 6 miesiąca życia. W tym czasie prężenie się i kolki są normą. Można dziecku pomagać masażem brzucha, ciepłą kąpielą, albo jeśli chodzi o gazy to rurkami typu Windi.
Warto, żeby dziecko przebadał lekarz i sprawdził, czy wysypka wygląda na żywieniową, czy może jest to coś zupełnie innego.
 
Hej :) Jestem dietetykiem, z tego co mnie uczyli, to standardowe, w miarę zdrowe jedzenie nie powinno mieć wpływu na dziecko. Chyba, że np zaczęłaś palić, albo pić alkohol, czy przyjmować jakieś leki/suplementy diety. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy chodzi o laktozę, to warto na 2 tyg wyłączyć ją ze swojej diety. Jeśli po tym czasie nic się nie zmieni, to nie o nią chodzi.
Układ pokarmowy dziecka rozwija się bardzo intensywnie do 6 miesiąca życia. W tym czasie prężenie się i kolki są normą. Można dziecku pomagać masażem brzucha, ciepłą kąpielą, albo jeśli chodzi o gazy to rurkami typu Windi.
Warto, żeby dziecko przebadał lekarz i sprawdził, czy wysypka wygląda na żywieniową, czy może jest to coś zupełnie innego.
Jesteś dietetykiem i albo mylisz bmk z laktoza albo nie masz pojęcia o laktacji, co w sumie nie dziwi, nie jest to dziedzina dietetyków.
Laktoza to cukier mleczny. Obecny STALE w mleku matki, niezależnie od jej diety.

Co do reszty pełna racja! Wszystko dojrzewa, trzeba czasu.
 
Ostatnia edycja:
Mój synek miał skazę białkową. Wykluczylam ze swojej diety wszelkie produkty mleczne, mięsa krowie, pomidory. Pomocne były produkty firmy latopic - rewelacja do tej pory stosujemy. Na pocieszeniem powiem że chociaż początkowo syn nie mógł pić zwykłego mm po roku wszystko przeszło. Ale uważamy na różne produkty, np. nadal nie może jeść truskawek :)
 
Jesteś dietetykiem i albo mylisz bmk z laktoza albo nie masz pojęcia o laktacji, co w sumie nie dziwi, nie jest to dziedzina dietetyków.
Laktoza to cukier mleczny. Obecny STALE w mleku matki, niezależnie od jej diety.

Co do reszty pełna racja! Wszystko dojrzewa, trzeba czasu.

Hej, trochę czytania ze zrozumieniem i wszystko okazuje się być bardziej jasne ;) Napisałam co zrobić, jeśli jest podejrzenie co do laktozy, czyli o teście eliminacji i prowokacji. Alergia na mleko matki może się pojawić i nie musi mieć to związku tylko z laktozą.
Na uniwersytecie medycznym zajmujemy się także laktacją i położnictwem, więc będę wdzięczna za odrobinę kultury przed oceną kompetencji.
Pozdrawiam
 
reklama
Hej, trochę czytania ze zrozumieniem i wszystko okazuje się być bardziej jasne ;) Napisałam co zrobić, jeśli jest podejrzenie co do laktozy, czyli o teście eliminacji i prowokacji. Alergia na mleko matki może się pojawić i nie musi mieć to związku tylko z laktozą.
Na uniwersytecie medycznym zajmujemy się także laktacją i położnictwem, więc będę wdzięczna za odrobinę kultury przed oceną kompetencji.
Pozdrawiam
Nie ma czegoś takiego jak alergia na mleko matki i alergia na laktozę (jest nietolerancja z powodu niedoboru laktazy). Eliminacja laktozy niczego nie da gdyż nie zniknie ona z mleka matki.
Alergia to reakcja na OBCE GATUNKOWO białka. Czyli nie białka z mleka matki, a np białka mleka krowiego,białka jaja, białka pomidora, marchewki ect.
Wracając do laktozy, laktoza to cukier, nie białko.
 
Do góry