reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie jak długo???

moja tez ma materac pod główką wyżej. byłam z małą w szpitalu bo tak jej sie ulało ...,że nie mogła oddychać. W szpitalu tez ja badali i wszystko bylo ok. powiedzieli ,ze z tego wyrosnie ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
no ja bylam w szpitalu z moja mala jak miala 9 dni, byla najmlodsza na oddziale. Powiedzieli, ze to jest refluks mimo, ze nie zrobili jej ani usg brzucha, ani innych odpowiednich badan (Irlandia). Kazali mleko zageszczac Preparatem o nazwie Gaviscon Infant. W polsce zrobilam jej usg brzucha i powiedzili mi ze wszytsko jest w normie i ze ona z tego wyrosnie, takze teraz juz jest o 90 % lepiej niz na poczatku, tez spala bardzo dlugo z materacem uniesionym o 30 stopni, az zjezdzala nizej.Malo to pomagalo, od 3-4 miesiaca przestala w nocy ulewac, takze bylo niezle, zawsze spala na boczku lub z glowa na bok.
Ulewanie nasila sie przy jedzonku ktore jej nie odpowiada, np gdy pila soczek winogronowy bylo calkiem ok, ale winogronowo-pozeczkowy od razu powodowal wymioty. tak samo jest z jedzeniem czy przekaskami. np jak miala 7 miesiecy dalam jej wafelki ryzowe dla dzieci powyzej 7mż i nie pasowaly jej, ulewala po nich, teraz ma prawie 11 i jest ok, nie ulewa ani po chrupkach kukurydzianych ani po tych wafelkach.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z dziewczynami, że około 6 miesiąca, kiedy dziecko zaczyna się pionizować większośc maluszków przestaje ulewać.
Jednak czasami trwa to dłużej, ale jeśli wykluczono refluks, to nie masz się czym matwić :-). Wyrośnie z tego :tak:Zagęszczaj mleko, kładź pod kątem maluszka i wszystko będzie OK:-). U nas ulewanie skończyło się około 6 miesiaca, kiedy Mała zaczynala się pionizować. Jak byłam w ciąży, to tak samo jak Basia One, moja Malutka miała po kilka razy dziennie czkawkę, po urodzeniu było to samo :) Ale przeszlo równiez koło 6 miesiąca życia (poród w 39 tygodniu).
 
No nie strszcie mnie że to moze trwac tak długo. Mój synek zaczął lewać dopiero pod koniec 2 miesiąca gdy dostał pleśniawek. Pleśniawki wyleczyliśmy, ale ulewanie zostało. jedynie karmienie wieczorne i nocne gdy młody jest spokojny było ok. Lekarze bagatelizowali problem, a mnie szlag trafiał bo nie dość że wszystko pozalewane, noszenie po jedzeniu w pionie nic nie dawało, nawet godzinę bo i tak po odłożeniu był chlust. tak samo łóżeczko wyżej. Postanowiłam działać na własną rękę. Kupiłam Gastrotuss baby - nie pomógł, więc raczej refluksu nie ma. Kupiłam Bebilon nutriton i problem w 99% zniknął. Oczywiście zawsze czekamy z odbiciem, potem ok 20-30 minut zostaje w pozycji pionowej i dopiero potem jest odkładany. Rzadko zdarza się aby ulał jeszcze, no chyba że wyjątkowo aktywny jest :-D.
 
Ja rozmawialam z jedna dziewczyna z forum, ktora powiedziala, ze jej corcia ma dwa latka i jeszcze ma refluks. Takze trzeba byc dobrej mysli, moja jeszcze nie chodzi, ale mam nadzieje ze jak juz zacznie to przejdzie jej to na dobre. Ja tez uzywalam gastrotuss baby przez jakis czas, przy ulewaniu nie pomogl wcale, ale czytalam ze on redukuje wydzielanie kwasu zoladkowego, wiec pomagal przy ewentualnym zapaleniu przelyku.
 
Ostatnia edycja:
Gaviscon Infant nie służy do zagęszczania mleka, jest to lek podawany przy refluksie, który ma za zadanie ustabilizować zawartość żołądka, i działa również tak, że tworzy barierę, która nie pozwala na cofanie się treści żołądkowej do przełyku.

Dzieci urodzone przedwcześnie mogą mieć refluks nawet i kilka lat ale objawy po jakimś czasie powinny ustępować.
Wojtek (skrajny wcześniak) do tej pory ma refluks, zawsze musi mu się odbić po piciu. Podczas picia czegoś co nie jest geste nadal słychać bulgotanie w brzuszku.
Najgorszy okres z refluksem mieliśmy jak Wojtuś miał okołu pół roku, trwało to do kilku miesięcy, musieliśmy zmienić dietę na pokarmy o konsystencji stałej lub prawie stałej, zresztą pić to Wojtuś sam nie chciał wcale bo go bolało.
Wyrósł z paskudnego refluksa, niemniej jednak nadal takowy istnieje;)
 
Wiemy, ze gastrotuss nie sluzy do zageszczania, ale u mojej malej bariery nie tworzyl bo jej sie ulewalo na rozowo zaraz po podaniu leku. Teraz Maja je mleko 2-3 razy dziennie, do tego obiadki, przekaski i picie. Jak za bardzo szaleje zdarza sie, ze ulewa jej sie czesciej, ale z 30-40 sliniakow wymienianych dziennie, zmniejszyla sie ilosc do max 5. Tak samo z przebieraniem, wczesniej zmienialismy jej ubranie nawet 10 razy dziennie, teraz sporadycznie, jesli akurat ohafta sobie spodenki czy rekaw :-D Na szczescie nigdy ja nie bolalo. Gdy miala 4 miesiace odginala glowke do tylu, pediatra w polsce powiedzial ze moze miec zespol sandifera, dostawala bodajze polprazol w granulkach przez 30 dni i przeszlo jej.
 
reklama
Do góry