reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas okreslony.

Laaaara_97

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2014
Postów
27
Hej mam pytanko. Aktualnie jestem w 6 tygodniu ciąży, moje pytanie jest takie ; mam umowe do 30 czerwca i prosze mi powiedzieć kto wie czy załapie sie na przedłużenie? Czytałam w necie ze kobieta od 3 miesiaca jest chroniona jak to wyglada ? :-/
 
reklama
Ja miałam umowę na rok zależy na ile ty masz ? zaszlam w ciążę w polowie lipca a do końca czerwca miałam umowę , miałam wyplacany z ZUS zasiłek macierzyński przez rok czasu a po roku czasu , jeśli miałaś umowę na rok np i cały etat , to idziesz rejestrujesz się po skończonym macierzyńskim, do urzędu pracy i dostajesz zasiłek dla bezrobotnych bo macierzyński się wlicza .
 
reklama
No to przykro mi. Jeśli nie będziesz nigdzie zatrudniona będzie Ci przysługiwał zasiłek macierzyński, tzw kosiniakowe to jest 1000 zł.
Macierzyński to co innego niż kosiniakowe , macierzyński dosyajesz jak pracowałaś ,lub masz jeszcze umowę a w ciążę zaszlas,a kosiniakowe to jest dla.osob nie pracujących w ogóle
 
Macierzyński to co innego niż kosiniakowe , macierzyński dosyajesz jak pracowałaś ,lub masz jeszcze umowę a w ciążę zaszlas,a kosiniakowe to jest dla.osob nie pracujących w ogóle
A dokładniej dla osób którym nie przysługuje macierzyński lub przysługuje, ale jest on niższy niż 1000zł - wtedy wyplacaja wyrównanie do 1000.
 
Macierzyński to co innego niż kosiniakowe , macierzyński dosyajesz jak pracowałaś ,lub masz jeszcze umowę a w ciążę zaszlas,a kosiniakowe to jest dla.osob nie pracujących w ogóle
No przecież napisałam, że jak nie będzie zatrudniona to wtedy może mieć kosiniakowe... Jej się skończy umowa przed upływem 3 miesiecy ciąży, więc nie będzie miała przedłużonej do porodu. Tym samym nie nabierze prawa do macierzyńskiego, także powinno się należeć kosiniakowe.
 
No przecież napisałam, że jak nie będzie zatrudniona to wtedy może mieć kosiniakowe... Jej się skończy umowa przed upływem 3 miesiecy ciąży, więc nie będzie miała przedłużonej do porodu. Tym samym nie nabierze prawa do macierzyńskiego, także powinno się należeć kosiniakowe.
Dobra niech ci będzie ;)
 
reklama
Do góry