reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o prace na zastępstwo

Dołączył(a)
28 Sierpień 2019
Postów
9
Mam umowę na zastępstwo do końca czerwca 2020r. Termin porodu przypada na kwiecień. Czy w takiej sytuacji będzie mi przysługiwał urlop macierzyński?
 
reklama
Z tego co się orientuję, to urlop dostajesz do końca umowy na zastępstwo. Jeśli chodzi Ci jednak o zasiłek macierzyński, to będzie on chyba wypłacany przez rok przez ZUS.
 
Z tego co się orientuję to kosiniakowe dostają te osoby, które nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego czyli np. bezrobotne albo studentki. Wydaję mi się, że Ty przez cały rok będziesz dostawała normalnie, czyli 80% swojej wypłaty.
A rozwiązać umowę o pracę mogą jeśli Ty coś poważnego przeskrobiesz, czyli przy wypowiedzeniu dysciplinarnym, ale to taki skrajny przypadek, więc się tym nie przejmuj. No i nie wiem jak to dokładnie działa, i zależy to chyba od tego jak jest napisana umowa, ale jak ja miałam umowę na zastępstwo, to nie wiedziałam czy ono potrwa rok czy pół roku czy miesiąc, bo zastępowałam osobę, która leczyła się na raka. I w mojej umowie było dokładnie napisane, że zastępuję p. Jana Nowaka i umowa kończy się w dniu, w którym on wraca do pracy. A skoro Ty wiesz, że masz pracę do czerwca to chyba nie ma możliwości, żeby Ci ją wcześniej przerwali.
 
reklama
reklama
Do góry