reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o pracę.

Sprawdź to bo jak dla mnie to coś jest nie tak. Jakaś lewa umowa jak dla mnie. Skoro masz cały etat to powinnaś mieć przynajmniej najniższa krajowa na umówię. Powodzenia !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
reklama
Wszystkie zasiłki, emerytury, dodatki etc. są naliczane od podstawy, ja nie wiem czy te 5% utargu będzie się liczyło, faktycznie, najlepiej z papierami podejść do ZUSu żeby zonka nie było. A na mój rozum te 5%, to tak jakby premia.
 
Wydaje mi się, że będziesz dostawała na L4 ciążowym 100% średniej wypłaty z ostatnich 12 miesięcy (jak pracujesz krócej to z tylu miesięcy ile pracujesz). Umowa umową, ale L4 i macierzyńskie są naliczane od wypłat od których odprowadzana jest składka.
Ślicznie Ci dziękuję za odpowiedź [emoji6]
Pozdrawiam.

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam mam pytanie? Ponieważ to moje drugie dziecko pierwsze rodzilam w Anglii i tam są inne przepisy teraz mieszkam w Polsce i jestem w 5 tygodniu ciąży umowę o pracę mam na cały etat do 5 kwietnia 2018 i co dalej ktoś mi powie jak to wygląda???? Będę bardzo wdzięczna
 
Oj niestety jestes chroniona od 12tc 5 kwietnia chyba nie bedziesz jeszcze miec 12 tc wiec pracodawca nie musi Ci przedluzac umowy.Gdyby umowa konczyla sie po 12tc wtedy ma obowiazek jej przedluzenia do dnia porodu.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No spodziewam się że mi raczej nie przedłuży umowy więc co mam zrobić zostać bez środków do życia??[emoji17][emoji17]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Oj niestety jestes chroniona od 12tc 5 kwietnia chyba nie bedziesz jeszcze miec 12 tc wiec pracodawca nie musi Ci przedluzac umowy.Gdyby umowa konczyla sie po 12tc wtedy ma obowiazek jej przedluzenia do dnia porodu.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
Czyli co zostanę bez środków do życia [emoji17][emoji17]
Oj niestety jestes chroniona od 12tc 5 kwietnia chyba nie bedziesz jeszcze miec 12 tc wiec pracodawca nie musi Ci przedluzac umowy.Gdyby umowa konczyla sie po 12tc wtedy ma obowiazek jej przedluzenia do dnia porodu.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Madzik niestety takie prawo mozesz isc oczywiscie do innej pracy przyjac sie i od razu dac zwolnienie ale poddaje to Twojemu sumieniu.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry