reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ureoplasma w ciąży ktoś miał taki przypadek ?

Carinea

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Luty 2019
Postów
311
Witam,
Jestem w 24 tc. Wszystkie badania zrobione do tej pory wychodziły super. Posiew moczu biocenoza wszystko ok. Mój lekarz prowadzący zleca tez badania dodatkowe i tym sposobem wyszło ze mam właśnie ta bakterie. Dostałam antybiotyk dawkę jednorazowa i mam powtórzyć posiew z szyjki... nie mam zielonego pojęcie jak długo mogę ta bakt mieć ponieważ nigdy nie miałam objawów !!! Zawsze rutynowe badania robiłam regularnie a ciąża była planowana nawet poprzedzona monitoringiem cyklu. Mam pytanie czy wykryto u kogoś ta bakterie już w ciąży ? Czy po antybiotyku udało się ja wyleczyć ? Czy dzieci urodziły się zdrowe SN czy raczej nie ryzykować i zdecydować się odrazu na Cc ? Wpadłam delikatna panikę i stres mnie chyba zje ... a do kolejnego wyniki muszę jeszcze zaczekać.
 
reklama
Rozwiązanie
Dostałam antybiotyk ale było już późno.. to był 37tydzien ciąży. Dziecko zdrowe tylko drobne, gdyby wcześniej została wychwycona ta bakteria to pewnie oszczędziłoby mnóstwa stresu..
Ważne jest, żebyś przyjmowała antybiotyk razem z mężem w tym samym czasie. Mąż dostał leki?
Pytałaś jeszcze o poród na początku. Ja rodziłam sn , to chyba nie jest wskazanie do cc bo wtedy pewnie by mi zrobili cesarkę a nikt nawet słowem o tym nie wspomniał.
Jak byłam w ciąży to jak dobrze pamiętam w 32 tygodniu czy coś koło tego miałam robiony wymaz z pochwy i wyszły mi tam jakieś bakterie .Przy porodzie jak dobrze pamiętam w pierwszej fazie i chyba ostatniej miałam dostać antybiotyk przyjechałam w ostatnim momencie dali mi raz podwojną dawkę.
 
Lekarz skierował mnie bez powodu. Nie są to badanie obowiązkowe i większość lekarzy ich nie zleca. Akurat w tym gabinecie są wykonywane i mogłam zrobić lub nie ponieważ koszt tez nie jest mały. Zdecydowałam się zrobić dla świetego spokoju sumienie no i wyszło ....
 
Ja miałam to badanie w szpitalu gdy byłam na patologi z powodu hipotrofi płodu i dużej różnicy między brzuszkiem a resztą ciała dziecka (7tyg) . Wyszło że mam tą bakterie. I to był powód dużej różnicy w pomiarach..
 
reklama
Ja miałam to badanie w szpitalu gdy byłam na patologi z powodu hipotrofi płodu i dużej różnicy między brzuszkiem a resztą ciała dziecka (7tyg) . Wyszło że mam tą bakterie. I to był powód dużej różnicy w pomiarach..
Jak skończyła się ta historia ? U mnie pomiary wszystkie do tej pory wychodzą ok.
 
Dostałam antybiotyk ale było już późno.. to był 37tydzien ciąży. Dziecko zdrowe tylko drobne, gdyby wcześniej została wychwycona ta bakteria to pewnie oszczędziłoby mnóstwa stresu..
Ważne jest, żebyś przyjmowała antybiotyk razem z mężem w tym samym czasie. Mąż dostał leki?
Pytałaś jeszcze o poród na początku. Ja rodziłam sn , to chyba nie jest wskazanie do cc bo wtedy pewnie by mi zrobili cesarkę a nikt nawet słowem o tym nie wspomniał.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry