reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzyński, wychowawczy, becikowe itp...

mój A. brał u rodzinnej 2 tygodnie opieki na mnie. tyle standardowo w roku się należy i jest płatne 80%. nie ważne czy kobieta jest po cc czy porodzie drogami natury.....
na dziecko natomiast przysługuje rodzicowi 60 dni opieki rocznie od lekarza nawet wtedy gdzi jedno z rodziców nie pracuje i jest w domu....
 
reklama
mój miał możliwość otrzymania dwóch tygodni opieki na nas po porodzie a poród sn - czyli to nie tylko po cesarce
 
Żeby nie mylić pojęć - raz w roku należą się 2 dni dla rodziców (do podziału lub na jedno z nich) na opiekę nad dzieckiem, nie pamiętam tylko do jakiego wieku przysługuje ten przywilej. Natomiast 2 dni z tytułu narodzin dziecka przysługują jako urlop okolicznościowy 100% płatne. 2 tygodnie to zwolnienie płatne 80% z tytułu opieki nad członkiem rodziny, ale muszę się dowiedzieć czy faktycznie jest należne co roku.
Jakby podliczyć to wychodzą dodatkowo 4 dni urlopu/zwolnienia 100% płatne z którego może skorzystać tatuś :tak: + zwolnienie 80% płatne na opiekę nad mamusią i bobasem:-p. Warto zatem skorzystać nie tykając nawet urlopu który pozostał z bieżącego roku (dobrze mieć jego trochę na "czarną godzinę"):tak:
 
nie ma znaczenia czy cesarka czy sn, 14 dni w ciagu roku przysluguje opieki nad czlonkiem rodziny, maz tylko w pracy musi napisac pismo, ze nie bylo w domu nikogo innego, kto moglby sie zona zaopiekowac. mojemu mezowi to wypisal anastezjolog, zwykle zwolnienie lekarskie platne 80%
 
Witam! mam pytanie dotyczące ilości dni urlopu wypoczynkowego.
Obecnie jestem na ulopie macierzyńskim, będę na nim przebywać do 12
marca 2009r.
Następnie chciałabym iść na bezpłatny ulrop wychowawczy.
Ale najpierw chcę wykorzystać urlop wypoczynkowy (mam zaległe 10 dni z
2008r. i także urlop za 2009r.).
I tu mam problem, czy przysługuje mi cały urlop wypoczynkowy za 2009r. (26
dni) czy tylko pare dni proporcjonalnie do czasu jak skończy mi się
macierzyński i ten zaległy za 2008(czyli urlop wypoczynkowy który by mi
przysługiwał za okres od 1 stycznia 2009r. do 26 marca 2009r.)?

Czyli:
- czy po urlopie macierzyńskim kończącym mi się 12 marca 2009r. biorę
10 dni urlopu wypoczynkowego zaległego za 2008r. i 26 dni urlopu
wypoczynkowego za 2009r. a następnie idę na urlop wychowawczy?
- czy po urlopie macierzyńskim kończącym mi się 12 marca 2009r. biorę
10 dni urlopu wypoczynkowego zaległego za 2008r. i 6 dni urlopu
wypoczynkowego za 2009r. (te 6 dni wyliczyłam tak, że skoro za 12 miesięcy przysługuje
mi 26 dni to za 3 miesiące przysługuje mi 6,5 dnia) a następnie idę na
urlop wychowawczy?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź od kogoś kto się na ty, zna:-)
 
reklama
Do góry