reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG 17 tydzień - płeć dziecka

cukrzycowa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2022
Postów
22
Cześć dziewczyny :)
Wczoraj miałam wykonane USG, na którym moja prowadząca Pani ginekolog oceniła, że na monitorze widzi chłopca. Nie powiem, poczułam lekki zawód, ciągle się z tym oswajam. Ale mam pytanie do Was. Czy zdarzyło się której z Was, że na badaniach połówkowych okazało się jednak, że zamiast chłopca jest dziewczynka? Słyszałam o takich przypadkach, ale nigdy nie poznałam osobiście nikogo komu by się to przytrafiło.
Jakie macie doświadczenia?
Dołączę zdjęcie z USG, na którym ponoć widać siusiaka. 🙈
 

Załączniki

  • D3C369DD-8AC3-4B66-94A2-43EAFB58A84C.jpeg
    D3C369DD-8AC3-4B66-94A2-43EAFB58A84C.jpeg
    1,8 MB · Wyświetleń: 1 001
reklama
Oczywiście, że zdarzają się pomyłki.
Osobiście nie znam takich przypadków, ale nawet tu na forum nie raz dziewczyny pisały, że płeć im się "zmieniała" w trakcie ciąży.
Lekarz był pewien swojej oceny?
U mnie w obu ciążach ginekolodzy od razu byli pewni swojego zdania i się nie pomylili, ale czasem lekarze zostawiają sobie furtkę mówiąc "wygląda mi to na..."
 
Nie zakładaj, że płeć się cudownie zmieni.. Jeszcze gdyby było na odwrót, że widać dziewczynke a wyskoczy chłopiec to prędzej (bo mógł się inaczej ustawić i nie było widać interesu), ale w drugą stronę to trudno się pomylić, męskość nie odpadnie..
Dla pocieszenia, moje pierwsze dziecko to chłopiec wlasnie- byłam rozczarowana..
Ale gdy zaszłam zaszłam druga ciążę, chciałam drugiego chłopca, bo dobrze odnalazłam się w roli mamy chlopaka. Tego i Tobie życzę!:)
 
A ja znam przypadek gdzie koleżanka właśnie aż do porodu myślała,że będzie mieć chłopca. Przez całą ciążę miał być chłopak. A jak się dziecko urodziło to jednak wyszła dziewczynka. Więc i takie przypadki się zdarzają @Elencza. Mogłabym to potraktować jako anegdotę gdybym nie znała tej dziewczyny. Ale znam ją i zawsze jak opowiadają tą historię to ojciec się śmieje,że dali mu na ręce nie to dziecko bo przecież to jest dziewczynka...
 
A ja znam przypadek gdzie koleżanka właśnie aż do porodu myślała,że będzie mieć chłopca. Przez całą ciążę miał być chłopak. A jak się dziecko urodziło to jednak wyszła dziewczynka. Więc i takie przypadki się zdarzają @Elencza. Mogłabym to potraktować jako anegdotę gdybym nie znała tej dziewczyny. Ale znam ją i zawsze jak opowiadają tą historię to ojciec się śmieje,że dali mu na ręce nie to dziecko bo przecież to jest dziewczynka...
Moja koleżanka do samego porodu wiedziała że urodzi dziewczynkę, urodziła chłopca ( jej marzenie, miała już córkę i chciala synka) szoku doznali na sali porodowej 😁
 
A gdzie jest siusiak bo nie widzę? Nie umiem interpretować usg.

Słyszałam o przypadkach, że lekarz mylnie uznał pępowinę za siusiaczka i rodzice byli przekonani, że w brzuchu jest chłopak.

Są też dzieci które się tak odwracają, że całą ciążę trudno stwierdzić płeć.
 
@Nat_Ra Jak spojrzysz na to zdjęcie to masz takie jakby 3 kreseczki - pomiędzy dwiema górnymi jest siusiak, a dolna to jądra ;-) Mniej więcej na środku zdjęcia w dolnej połowie.
 
reklama
Do góry