reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

USG PIERSI W CIĄZY

Onaija

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny jutro mam wizyte u ginekologa. Jestem w 32 tc. Nie mialam w trakcie ciazy ani przed badaniych piersi. Pani doktor nawet ich nie dotknęla.Nie wiem czy teraz ma sens takie badanie? Poradzicie prosze co robic a cholernie sie boje bo tyle sie slyszy raku piersi itp.

reklama

Ania0306

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Ja w ciąży też nie miałam badanych piersi. Ciążę prowadziłam u dwóch lekarzy i żaden o tym nie wspominał. Po porodzie za to poszłam na usg piersi i kolejne dopiero za rok tak doktor zalecił lub szybciej wtedy kiedy skończę karmić piersią. Strach zawsze jest jak przed każdym badaniem ale trzeba się badać.

Onaija

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja to rozumiem. I też mnie to dziwi ze zaden lekarz nie proponuje i nie bada ani naqet skierowania nie daje. A człowiek potem sie martwi czy w ciazy cos się nie wydarzy.

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja to rozumiem. I też mnie to dziwi ze zaden lekarz nie proponuje i nie bada ani naqet skierowania nie daje. A człowiek potem sie martwi czy w ciazy cos się nie wydarzy.
Lekarze niestety nie chętnie dbają o profilaktykę. Do jednego chodziłam na nfz to jeszcze się nie dziwię, że skierowania nie dał. Do drugiego prywatnie i też ani słowa o usg piersi czy o zbadaniu. A i w jednej i drugiej karcie ciąży miałam rubrykę o badaniu piersi. Szkoda, bo gdby lekarze zlecali takie badania rutynowo bądź chociaż powiedzieli pacjentce, że dobrze takie badanie wykonać to można byłoby chorobę szybciej wykryć.

miniaszka

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Byłam na USG piersi w trakcie ciąży i po ciąży dwa razy. Ostatni raz u chirurga onkologa. Polecam udać się do takiego lekarza on będzie w stanie stwierdzić od razu czy zmiana jest nowotworem czy cysta spowodowana np. tym, że w piersi pojawia się mleko.

Onaija

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Byłam na USG piersi w trakcie ciąży i po ciąży dwa razy. Ostatni raz u chirurga onkologa. Polecam udać się do takiego lekarza on będzie w stanie stwierdzić od razu czy zmiana jest nowotworem czy cysta spowodowana np. tym, że w piersi pojawia się mleko.
Nie chcialabym zeby ktos cokolwiek zlego stwierdzil. Po prostu pytam Was tak z ciekawosci ale widzę ze wszędzie opieka lekarska jest taka sama . Ciekawa jestem co jutro powie pani ginekolog jak ja o to zapytam...
Bylas u chirurga onkologa tak po prostu czy cos cie zaniepokoilo?

miniaszka

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Nie chcialabym zeby ktos cokolwiek zlego stwierdzil. Po prostu pytam Was tak z ciekawosci ale widzę ze wszędzie opieka lekarska jest taka sama . Ciekawa jestem co jutro powie pani ginekolog jak ja o to zapytam...
Właściwie to mój ginekolog właśnie zleca USG piersi i na tym pierwszym USG, jeszcze w ciąży, nastraszono mnie, że coś może być nie tak i kontrolę po porodzie. Koniec końców trafiłam do onkologa i ten dopiero w fachowy sposób potrafił odróżnić zmiany spowodowane powstawaniem mleka w piersiach od tych nowotworowych :)

reklama

Porzeczka1234

Rozwiązania
1
Ja jestem w ciąży i jakieś 2-3 tygodnie temu byłam na usg piersi ze skierowania ginekologa także u mnie jednak lekarz skierował na usg . Tez trochę sie bałam sle u mnie wszystko ok. Poinformuj lekarza , że chciałabyś się zbadać zgodnie z zaleceniem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego powinno się zrobić usg w ciąży

Karolina1609

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam, ja chodzę prywatnie do pani ginekolog i ostatnio już w 10 tc sama wykonywała u mnie usg piersi, mówiła że im szybciej tym lepiej, ponieważ piersi będą się przebudowywac no i mogą być bardziej wrażliwe i tkliwe a powiem szczerze że badanie nie nalezalo do najprzyjemniejszych. Pozdrawiam ;)

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry