reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG stawy biodrowe

Dołączył(a)
3 Październik 2007
Postów
5
Miasto
okolice Zielonej Góry
Hej.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy szerokie pieluchowanie u dzidziusia który jest zdrowy jest wskazane (badanie usg stawów biosrowych wykazało że jest wszystko w porządku)?
Ortopeda zaleciła szerokie pieluchowanie a pediatra stwierdziła że jak jest wszystko w porządku to nie ma sensu szerokie pieluchowanie...
NO i komu tu wierzyć?
Jak to było z Waszymi maluchami?:-)
 
reklama
A ja ogladalam w "Mamo to ja" na tvn style, jak fizjoterapeuta mowil, ze jesli wszystko jest ok ze stawami to szerokie pieluchowanie nie ma sensu.
 
witam
asieńka a ja bym postawila na twoje matczyne przeczucia :tak::tak::tak: powaznie to nie zart ... u mojej corci tez byly watpliwosci pierwszy ortopeda chcial moja corce wkladac w szyne na kilka miesiecy :szok::errr::evil: bez zadnego usg i po minucie badania HORROR na szczescie nie posluchalismy go udalismy sie za moimi przeczuciami i wskazowkami pediatry do innego ortopedy... facet (jeden ze specjalistow w ortopedii dzieciecej) obejrzal kazda najmniejsza kosteczke mojego dziecka i powiedzial ze wsio ok i za glowe sie zlapal na wiadomosc o tej szynie ... zalecil zamiast pieluszkowania podkurczanie nozek - skuteczne rowiez przy koleczkach :tak::tak::tak: z tego co wiem to samo pieluszkowanie nie jest jako tako szkodliwe choc bardziej uciazliwe i dla nas mam i dla dzidzi .. ja sama czasem mala pieluszkowalam ale bez zadnego konkretnej rutyny ... moge powiedziec ze tyle o ile ...
 
u mnie ortopeda przy usg bioderek stwierdzając że jest wszystko ok zakazał szerokiego pieluchowania a pediatra powiedziała to samo:tak:Więc myślę że nie ma sensu dalsze pieluchowanie
 
u nas jest odwrotnie obydwa bioderka są do korekty i lekarka chirurg-ortopeda dziciecy powiedziała że mam dwie pieluchy wkładać, nózki ma mieć non stop rozstawione jak żabka, a przy przewijaniu trzymać za kolanka i robić pełne koła nóżkami małej, oprócz tego masować stópki, pieluchy wkładamy ale dzidzia i tak jakoś sobie z nimi radziła i jakoś jedną lub drugą nóżkę prostowała, teraz wkładamy ręcznik z tekturką w środku śpiochy 3 nr większe i jest lepiej, zastanawiam się czy lekarka nie powinna zalecić specialną poduszkę np poduszkę Frejkę, 5 tygodni przed nami tego pieluchowania wizyta kolejna u lekarza 21 stycznia
lekarka powiedziała że jak nie będzie poprawy to wtedy zrobimy inaczej mała płakała i nie męczyłam tematu a teraz żałuję bo mogłam się czegoś więcej dowiedzieć
 
Po usg ortopeda powiedział, że wszystko jest ok, ale mam pieluchować /najlepiej flanelą/ i za 7 tyg. do kontroli. Na początku pierwszy tydz. odpuściłam sobie, potem zakładałam 1 pieluchę tetrową, ale jak zobaczyłam że Wiktor ma nierówne faldki pod pośladkami to się wystraszylam i zakładałam grubą pieluchę. Męczyliśmy się do 6,12 poszliśmy na usg, a tam inna babka po przeczytaniu naszej karty powiedziała, że nie musiał być pieluchowany, bo wszystko było ok :wściekła/y:. Zrobiła usg i wszystko jak najbardziej w porządku, mimo że dalej fałdki są nierówne :dry:.
Więc jak jest ok, to bez sensu męczyć się i maluszka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
na noc zakładam dwie tetrowe w dzień mała męczy się z tym ręcznikiem i usztywnieniem
czym się różnią pieluchy tetrowe od flanelowych moja lekarka w sumie mówiła żeby zakładać dwie pieluchy flanelowe, a ja założyłam tetrowe może dlatego mała w nich i tak się wierci i jakoś te nóżki prostuje pomimo założonego body, odpowiedniego żeby to wszystko się trzymało i nie wychodziło bokami
 
Do góry