reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

USG w Luxmed - 11-13 tydzien

Rozwiązania
0
Czesc, czy któraś z was prowadzi ciążę w Luxmedzie i była na USG 11-13tyg?
Czy jest to USG prenatalne, na którym bada się przeziernosc karkową, kość nosową itp? Czy tylko lekarz sprawdza akcję serca i już? Nie wiem czy nie zapisać się na prenatalne do innej placówki...

reklama

Gosia903488

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Czesc, czy któraś z was prowadzi ciążę w Luxmedzie i była na USG 11-13tyg?
Czy jest to USG prenatalne, na którym bada się przeziernosc karkową, kość nosową itp? Czy tylko lekarz sprawdza akcję serca i już? Nie wiem czy nie zapisać się na prenatalne do innej placówki...
Jeżeli mogłabym Tobie doradzić. To już nie chodzi nawet o Lux Med, o którym mam bardzo kiepskie zdanie. Te najważniejsze usg (ale to jest tylko moje zdanie) powinni wykonywać lekarze z certyfikatem FMF na dobrym sprzęcie.
Ja co prawda miałam w LM robione 6 lat temu i nie zwracałam na to uwagi, ale majac teraz to usg w drugiej ciąży w innej placówce, robione przez doświadczonego lekarza widzę przepaść. To nie wyklucza, że w LM są lekarze z takim certyfikatem- warto to sprawdzić. Co do 2 cz.pytania, to chyba każdy lekarz ginekolog, który wykonuje usg prenatalne musi sprawdzić wszystkie markery (kość nosowa, przezierność, ocenić anatomię płodu itp.), no chyba, że warunki badania mu na to nie pozwalają.

ZawszeWięcej

Zaciekawiona BB
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Ja w ramach pakietu Lux Med korzystałam z usg ciąży pomiędzy 11 a 13 tygodniem i nie mogę powiedzieć złego słowa. Sprzęt najwyższej jakości. Pani doktor posiada certyfikat FMF co wcześniej sprawdziłam. Badanie było bardzo rzeczowe i zostało omówione wszystko co wypisałaś. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie poszła jeszcze gdzieś indziej i tak też zrobiłam. Potwierdziło się wszystko co do joty. :)

ZawszeWięcej

Zaciekawiona BB
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Nie byłam u niego jeszcze. Chodzę do - dr n. med. Sofija Mandryka-Stankewycz. Niestety ostatnio ciężko z terminami i na połówkowe zapisałam się do dr Wojdy.

Olga089

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Hej,
ja co prawda nie prowadziłam ciąży w luxmedzie, ale z racji tego, że pakiet w luxmedzie posiadam to korzystałam z badań ciążowych w luxmedzie.
Co do samego usg genetycznego to mam porównanie między usg wykonanym prywatnie przez lekarza z certyfikatem oraz usg wykonanym w ramach luxmed w warszawie. Z mojej perspektywy usg prywatnie zrobione zostało dokładniej, trwało znacznie dłużej i miałam poczucie, że osoba która mi je wykonywała faktycznie się na tym zna. W luxmedzie badanie trwało krótko i było bardzo zbliżone do zwykłego usg wykonanywanego podczas kontrolnej wizyty u lekarza prowadzącego. Dodatkowo dowiadywałam się odnośnie certyfikatów u lekarzy pracujących w luxmedzie i chyba tylko jeden z nich ma ten certyfikat - nie udało mi sie wtedy do niego zapisać.
Podsumowując ja bym akurat to usg zrobiła prywatnie, bo wierzę, że osoba je wykonująca powinna posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, gdyż jest to jedno z ważniejszych badań w trakcie całej ciąży.

Chmielka

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Miałam robione USG w Łodzi u doktor Sofija Mandryka-Stankewycz w piątek. Pani doktor się nie śpieszyła, wszystko bardzo dokładnie. W luxmedzie nie ma ogólnie rozróżnienia na standardowe i prenatalne. To usg co robią w 11-13 tyg jest właśnie tym gdzie wszystko jest oceniane i mierzone, zresztą podczas badania Pani doktor wszystko mówiła, ile co mierzy itp. . Jestem zadowolona. Zapytałam o test pappa z krwi, powiedziała, że zawsze lekarz powinien zalecić wykonanie tego badania, a to usg co ona wykonała można dołączył dla lekarza razem z wynikami pappa.
U K. Wojdy byłam na usg wczesnej ciąży - również bardzo miła i kompetentna :)
Póki co na LUXMED same plusy :)

reklama
Rozwiązania
0
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mimo wszystko zdecydowałam się zrobić te badania poza luxmedem, u lekarza z certyfikatem FMF 😊

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
IsabellaW 6 tydz usg, jest zarodek ? Ciąża, poród, połóg 5
A Test papp-a i usg Lutowe mamy 2021 8
S Skróty na usg - ciaza mnoga Ciąża, poród, połóg 1
K Włączanie głosu bicia serca na usg Ciąża, poród, połóg 9
A USG piersi - Częstochowa Potrzebuję porady 0
Martka2468 Skrócone kości długie u dziwcka na usg w 32 tygodniu ciąży. Potrzebuję porady 23
Joanna1982 USG w 20 tygodniu Listopadowe mamy 2020 5
M Widoczny pęcherzyk na USG przed @ Staramy się 87
M Usg dopochwowe - ciemny punkt Potrzebuję porady 0
KasiaKar Wizyty, usg i wyniki badań Stycznióweczki 2021 1344
E Pochwalcie się swoimi brzuszkami mamy grudniowe i usg pociechy Galeria brzuszków 0
W Płeć dziecka z USG w 20tc - czy lekarz mógł się pomylić ? Ciąża, poród, połóg 19
M Usg 13 tydzień płec dziecka Przyszłe mamy 30
Verona26 USG POLOWKOWE A WŁOSY DZIECKA Ciąża, poród, połóg 12
A 7tc niewyrazny obraz na usg Ciąża, poród, połóg 9
A USG, czy widać różnice i jest szansa? Ciąża, poród, połóg 11
K Bóle brzucha po usg Ciąża, poród, połóg 6
W USG pilna pomoc Potrzebuję porady 4
Ewelaxs Krwawienie po badaniu usg Ciąża, poród, połóg 23
M Chłopiec czy dziewczynka ? Zdjecie USG Potrzebuję porady 5
I USG 5t3d pusty pęcherzyk Potrzebuję porady 14
B Usg genetyczne - czy to nie za wcześniej ? Potrzebuję porady 8
K Usg Potrzebuję porady 4
M Usg ciąży czy mogą byc bliźniaki ? Październikowe mamy 2020 2
N Jaroslaw Mrozek usg genetyczne lux med OPINIE Ciąża, poród, połóg 7
N Wymiary dziecka na USG Potrzebuję porady 6
P USG połówkowe Potrzebuję porady 9
Folami83 Wynik USG 5 tydzień Potrzebuję porady 12
B USG Potrzebuję porady 26
Daraa_94 Usg a zbliżający się @ Staramy się 1
Daraa_94 Usg Potrzebuję porady 0
Waleriana Usg połówkowe Potrzebuję porady 2
Waleriana Usg połówkowe Potrzebuję porady 2
Truskaweczka2017 Wizyty, badania, usg :) Wrześniówki 2020 9
paulinika 6tc na usg nie widać pęcherzyka Ciąża, poród, połóg 44
Waleriana Usg genetyczne NT 3mm Potrzebuję porady 21
boska.ka USG foteczki ;) Lutowe mamusie 2020 priv 2
xPola Ciąża Bliźniacza - zdj usg 3d/4d Ciąża, poród, połóg 5
KasiaRyba Test pozytywny, USG 2 mm zarodek, minęło 7 dni , ale testy już negatywne Potrzebuję porady 36
M Normy beta HCG a usg Potrzebuję porady 16
K Badanie usg Potrzebuję porady 39
Kachna26 Wytlumaczenie zdjecia USG Potrzebuję porady 8
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
Straciatella Terminy wizyt sierpniówek :) + zdjęcia z USG Sierpniowe mamy 2020 40
U Kiedy robiłyście prenatalne w 1. trymestrze? Potrzebuję porady 17
M Zdjęcia pierwszego USG naszych Maluszków :) Pokażmy je tu na forum Ciąża, poród, połóg 10
O USG a bicie serca dziecka Potrzebuję porady 8
MB91 Brzuszki i USG (F.Z.) Majowe mamusie 2020 567
D 12tc. USG, chłopak czy dziewczyna? Potrzebuję porady 10
K Plec dziecka na posdstawie zdjecia USg 14tc Potrzebuję porady 8