reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg

martynka999

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
48
Witam mamusie,
Mam pytanie o tuż 25.01 miałam robione usg i z usg wyszło ze to był 12 tydzień z moich obliczeń wychodzi ze to już ponad 14 tc wczoraj w szpitalu miałam robione usg i z usg wyszło że 13tc i 1 dzień czemu na każdym usg wychodzi inaczej czy mam się martwić ?? :( z Om wychodzi że to 14 tc więc sama już nie wiem którego tygodnia się trzymać :/ Dziękuje z góry za pomoc :)
 
reklama
Witam mamusie,
Mam pytanie o tuż 25.01 miałam robione usg i z usg wyszło ze to był 12 tydzień z moich obliczeń wychodzi ze to już ponad 14 tc wczoraj w szpitalu miałam robione usg i z usg wyszło że 13tc i 1 dzień czemu na każdym usg wychodzi inaczej czy mam się martwić ?? :( z Om wychodzi że to 14 tc więc sama już nie wiem którego tygodnia się trzymać :/ Dziękuje z góry za pomoc :)
13+1 to 14tc.
25.01 było dwa tyg temu więc co się nie zgadza?
 
Nie porównuje się wyników USG robionych na różnych sprzętach przez różnych lekarzy.
Powinnaś się trzymać terminu z pierwszego USG prenatalnego (tego na którym określali NT i obecność kości nosowej). Czyli pewnie jest to USG z 25.01
 
Tak, to raz, a dwa trochę nie jasno sformułowany ten post. @martynka999 może doprecyzujesz? Podaj stan i dane z konkretnego dnia. Czasem ciąża jest młodsza niż usg, a po 12 tc to już dzieci rosną różnym tempem, a w ogóle to wystarczy milimetr źle zaznaczyć i już inny wynik.
 
Tygodnie ciążowe liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli nie od nia zapłodnienia. Szacunkowo lekarze zakladają, że do zaplodnienia dochodzi ok 14 dnia cyklu(+-) oczywiscie moze to byc i wczesniej i później. Ale zeby mieć jakies odniesienie, czyli datę ze tak powiem pewną - to liczy sie od pierwszego dnia cyklu czyli miesiączki, date zaplodnienia mozna tylko szacowac, bo tak na prawde nie wiadomo kiedy bylo, stosunek mogl byc a zaplodnienie np. 6dni później.
Poniewaz w poczatkowej fazie ciąży dzieci rosną podobnie tj. w tym samym niemal tempie, lekarz na 1 usg jest w stanie porownac wyniki Twojego maluszka z setkami innych i widzi ktory to tydz(zazwyczaj rowniez jest liczony jak ten z OM). Oczywiscie moga być roznice, jezeli przekraczają chyba 6dni to wtedy tygodnie sie koryguje, jezeli mniej np. 4dni, pozostawia sie te z OM. W pozniejszych usg w ogóle nie zwraca sie uwagi, bo dzieci roznie juz później rosną, chyba ze są zbyt duże różnice to lekarz to wychwyci. Moj syn kolo 30tyg tak przybral i z usg byl 3tyg starszy, a wczesniejsze usg to standardowo wazyl. Tak mi to moj lekarz tlumaczył.
 
reklama
Tak, skończony 13 tc, ale rozpoczęty 14 więc jakby nie było jest w 14 tygodniu.
Przezlezalam w szpitalu miesiąc i jak byłam w 34 tc i 6 dniu to nikt nie mówił że jestem w 35, a każda położna i lekarz mnie poprawiał że jestem w 34 tc. I pomimo rozpoczętego tygodnia czy prawie skończonego kazali mi mówić o tych skończonych
 
reklama
Do góry