reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uśnij wreszcie

To u nas tak samo. W tygodniu jak chodzę do pracy, to zanim wyjdę, Olga już nie śpi (wychodzę ok 6.30) a w weekend staram się ją jeszcze trochę przetrzymać, ale różnie to wychodzi ;-)
 
reklama
Moj Szymon w ciagu dnia spi zazwyczaj dwa raz po ok 1-1,5 godziny. Na noc to kapiemy go o 20 wiec idzie spac ok 20.45-21 i wstaje zazwyczaj ok 8.30, co prawda zoastawiam go w lozeczku jesczez chcwilke bo tak ladnie sie rano bawi misiem i gada do niego:-)
 
my tez kapiemy o 20 i tak przed 21 jasiek usypia, jak czytam ze wasze dzieci budza sie o 5 czy 6 co ja bym dala zeby jasiek sie tak budzil przesypiajac nocke eh pozostaje czekac moze wyrośnie z tego...
 
eli ja to napisalam ze moj Maly juz wstaje na dobre o 8.30 a to ile razy sie w nocy budzi to pominelam bo szkoda pisac:-(
 
No moje maleństwo leży już zazwyczaj w łóżeczku ok.19:30/20:00 a budzi się 8:00/8:30 czasami później czyli przesypia całą noc. Ja już w sumie zapomniałam jak to jest budzić się w ciągu nocy na karmienie czy coś innego.

W ciągu dnia natomiast Adaś też śpi 2 razy po 1-1,5h + na spacerze zazwyczaj śpi ok.12:00/13:00 a później ok.17:00. Zasypia sam - nigdy na rękach.
 
Moja śpi podobnie jak Adaś, dwie drzemki po około - 1 drzemka jakieś 2 godz, czasem 3 godziny:szok::-) i druga około godziny. po 20:00 zasypia, budzi sie około 05:00-06:00 na jedzenie i śpi do około 08:00.
 
Pabla, Liwus czytam Was z zazdrością:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Kuba w dzień ma 2/3 drzemki po ok 40 min/godzina ale usypiam go tzn głaszcze po głowce no i smok albo butla z piciem inaczej nie uśnie. W nocy wstaje min 3/4 razy jak chorował dochodziło do 8 ale wtedy już go brałam do nas do łóżka:dry:Nie wiem co mu się dzieje bo spał dłużej jak go ze szpitala przywieźliśmy:dry::confused:
 
mam to samo, na początku Lenia potrafiła spać po 8godzin, a teraz kładziemy ją około 20, zazwyczaj odrazu usypia u siebie ale póki my się nie położymy spać ona śpi bardzo niespokojnie, ciągle się przebudza, trzeba podać jej smoka albo zmienić jej pozycje, wtedy usypia. Na noc dostej kaszkę więc głodna robi się dopiero około 2-3 i później to budzi się co godzinę, karmię jeszcze cycem w nocy ale dziś postanowiłam dać jej mleko modyfikowane bo słyszałam, że dzieci są bardziej syte i lepiej śpią, niestety na moją nie zadziałało, obudziła się po godzinie i znów jeść... i wstała już o 6, nie wiem już co zrobić, czemu tak się dzieje, że ona tak kiepsko teraz śpi, w sumie dziś to i tak dobrze ale wcześniej to w nocy wstawałam jakieś 6razy do niej, dopiero od trzech miesięcy wiem co znaczą te nieprzespane noce! Lena śpi już w swoim pokoiku od jakiegoś miesiąca i tam śpi dużo lepiej niż z nami tylko ostatnio coś jej dolega, zwalam na ząbki- może niedługo się pojawią bo już nie wiem dlaczego tak się dzieje, dostaje sytą kolacyjke, zawsze ma pokoik wywietrzony, ma nawilżacz powietrza, jest po kąpieli, wyciszamy ją na noc, sama usypia. Może wiecie dlaczego tak się dzieje, a może coś robie źle, albo macie jakieś sposoby żeby spała spokojniej i dłużej...
 
a moje dziecię przestawia się na jedno spanie w ciągu dnia.
Kładę ją o 20.00 i ona śpi o godzinę dłużej niz zwykle czyli do 9.00
Potem o 12.00 jakieś dwie godziny snu i zazwyczaj już nie chce....no czasem zdrzemnie się w okolicy 17.00 na 20 min ale coraz rzadziej.:tak:(a wcześniej były 2 spania w dzień po 2 godziny)
Dorośleje moja dziewczyna:-)
 
reklama
Post ale i tak Ika ci ladnie spi,z reszta chyba nigdy nie bylo u was z tym problemu:tak:
Macius idzie spac ok 20 i ostatnio ma widzimisie budzic sie o 2.30.Czasami zaraz zasypia jak tylko podam smoka , a czasami musze ze 3 razy kursowac,za czwartym biore do siebie.A bywaly juz nocki ,ze przesypial do rana.Spi tak do 5 -6 wtedy go przebieram,daje butle i spimy jeszcze razem do ok 9.
W dzien po kaszce idzie spac ok 11 -12 i spi tak 1,5 do 2,5 h,no i pozniej w zaleznosci o ktorej sie obudzi to ma jeszcze drzemke po poludniu,a le jak wstanie powiedzmy o 14.30 to juz do wieczora potrafi hulac.
 
Do góry