reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Utrata wagi a karmienie piersią

asiakasia90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Październik 2018
Postów
375
Mam takie pytanie a mianowicie czy podczas karmienia piersią też tak Wam spadała waga szybko? Ja zawsze zmagałam się z nadwagą, w ciążę zaszłam z wagą 87 kg, przed porodem ważyłam 83 kg, a teraz dwa miesiące po porodzie i ważę 70 kg. Zastanawiam się czy to faktycznie kwestia karmienia piersią czy może coś mi dolega i stąd utrata wagi. Dajcie znać jak było u Was ☺️
 
reklama
Rozwiązanie
Ja niestety nie chudnę, a chyba wręcz zaczynam tyć. Przed porodem 54 kg. W ciąży +12. Tydzień czy 1,5 po porodzie spadłam do 58 a teraz jestem miesiąc po i ważę 58,5. Niestety jem sporo, podjadam. No i przez to siedzenie w domu nic już nie gubię. Może jak włączę ruch to coś spadnie. Oby :((
Je schudłam kolejny kg, a staram się jeść więcej :/
Ja mocno chudłam karmiąc piersią, przy obu córkach tak było. W pewnym momencie nawet już byłam przerażająco chuda. Robiłam badania i wychodziły OK. Jak odstawiłam, to po 2 miesiącach wracałam do swojej standardowej wagi. Dobrze się nawadniasz?
A wazylas mniej niż przed ciążą? Tak, staram się wypijać dziennie z dwa litry samej wody niegazowanej. Staram się też więcej jeść, ale waga ani drgnie.
 
reklama
A wazylas mniej niż przed ciążą? Tak, staram się wypijać dziennie z dwa litry samej wody niegazowanej. Staram się też więcej jeść, ale waga ani drgnie.

Moja waga normalnie poza ciążami to 55-56 kg, w obu ciążach przytyłam mało, bo 8-9 kg, więc zaraz po porodzie miałam tę swoją standardową wagę. Karmiąc, chudłam. Przy pierwszej córce doszłam do 47 kg i to było już b. kiepskie. Pod odstawienia w ciągu 2-3 miesięcy ważyłam znów około 55-56 kg.
 
Ja aż takich różnić nie miałam ale z synem zaczynałam ciążę ważąc 61kg, tuż przed porodem 70, a przez 5 miesięcy karmienia zeszłam do 56kg- systematycznie chudłam po 2kg miesięcznie, nie ćwiczyłam, jadłam za dwóch. Po odstawieniu waga się trzyma 57kg. Na pewno nie zaszkodziłoby zrobienie morfologii bo u Ciebie na prawdę bardzo duże różnice.
 
Ja aż takich różnić nie miałam ale z synem zaczynałam ciążę ważąc 61kg, tuż przed porodem 70, a przez 5 miesięcy karmienia zeszłam do 56kg- systematycznie chudłam po 2kg miesięcznie, nie ćwiczyłam, jadłam za dwóch. Po odstawieniu waga się trzyma 57kg. Na pewno nie zaszkodziłoby zrobienie morfologii bo u Ciebie na prawdę bardzo duże różnice.
Robiłam i wszystko jest w porządku. Nawet hemoglobina już podskoczyła na 14 z 9.
 
W takim razie taki Twój urok :) a jak się fizycznie czujesz? Jeżeli ta utrata wagi nie przekłada się na złe samopoczucie, brak energii i fizycznie jest ok no to tylko się cieszyć z takich spadków ;)
Co do samopoczucia to czuję się zmęczona ale myślę że każda młoda mama się z tym zmaga. Nic chyba więcej nie wymyślę, bo teraz ciężko o jakiekolwiek konsultacje z lekarzem ☹️
 
Ja przed ciążą ważyłam 61kg.W ciąży przytyłam 12kg a po porodzie karmiąc piersią waga leciała jak szalona. Obecnie jestem 4 miesiące po i ważę 56 kg, czyli 5 kg mniej niż przed😉Nadal kp.
 
reklama
Do góry