reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uznanie ojcostwa a nazwisko dziecka

rykiavik

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Maj 2010
Postów
154
Witam,
po urodzeniu moją córeczkę rejestrowałam sama w USC, otrzymała więc moje nazwisko. Niedługo odbędzie się rozprawa o ustalenie ojcostwa. Czy jeśli ojciec uzna córkę może ona jednak pozostać przy moim nazwisku? Nie chcę aby nosiła nazwisko ojca, ponieważ nie jestem, ani nie byłam z nim w formalnym związku, a obecnie nie utrzymujemy ze sobą żadnych kontaktów.
Czy córka może pozostać tylko przy moim nazwisku, czy konieczna będzie wersja łączona obu nazwisk? Byłoby to bardzo niekorzystne ze względu na fakt, że oba nazwiska, a także imię dziecka są długie i byłoby to bardzo dla dziecka niewygodne, patrząc tak po prostu z punktu widzenia codziennego użytkowania.
Dodam, że ojciec dziecka chce, aby córka nosiła jego nazwisko.
Pozostaję w oczekiwaniu na odpowiedź i z góry za nią dziękuję :)
 
reklama
Czy jeśli ojciec uzna córkę może ona jednak pozostać przy moim nazwisku?
Tak.

Nie chcę aby nosiła nazwisko ojca, ponieważ nie jestem, ani nie byłam z nim w formalnym związku, a obecnie nie utrzymujemy ze sobą żadnych kontaktów.
O tym jakie nazwisko będzie nosić dziecko zadecyduje sąd. Istotna będzie Pani opinia w tej sprawie, ale nie bez znaczenia będzie też opinia ojca dziecka.

Byłoby to bardzo niekorzystne ze względu na fakt, że oba nazwiska, a także imię dziecka są długie i byłoby to bardzo dla dziecka niewygodne, patrząc tak po prostu z punktu widzenia codziennego użytkowania.
Wiem coś o tym :)

Dodam, że ojciec dziecka chce, aby córka nosiła jego nazwisko.
Zatem spór rozstrzygnie sąd.
 
Do góry