reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym tygodniu ciąży miałyscie 1 badanie prenatalne?

Mommyof1x01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2018
Postów
35
Witam jutro mam swoje pierwsze badanie stres straszny dlatego chcę to juz mieć za sobą. Czytałam dużo o tym, rozmawiałam z Panią ginekolog podobno badanie ma byc między 11 a 13, 6 tc więc zarejestrowałam się telefonicznie podałam date porodu, ostatniej miesiączki powiedziałam ze ciąża jest młodsza o 10 dni żeby dobrze policzyli i zaufalam pani która liczyła mi date badania nie myśląc o tym czekałam. W miedzyczasie na wizycie pani ginekolog tłumaczyła ze dzidzia musi miec 4,5 cm zeby moc wszytsko dobrze zbadać dzisiaj jakos mnie naszlo i policzylam wszytsko jutro bedzie 10,5 tc wiec o 2 dni za wcześnie i nie wiem czy te 2 dni nie robią różnicy czy przyjadę i beda kazali przyjechać za kilka dni tyle ze ja mam tam ponad 2 godziny drogi i to pociągiem więc nie usmiecha mi sie znowu tłuc do miasta za kilka dni zważając na to ze prawie caly czas mnie mdli plecy bolą a wymioty ze 2 razy dziennie jakiekolwiek wyjście z domu to koszmar więc w ktorym tygodniu wy mialyscie te badanie? Czy te 2 dni więcej są takie wazne? Dodam ze na usg ponad 2 tygodnie temu dzidzia miała 2 cm więc nie wiem czy urosła do tych 4,5 juz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
tak te 2 dni są ważne. ja na Twoim miejscu przełożyła bym wizytę na za tydzień. dla pewności, dziecko urośnie i będzie lepiej widać narządy.. badanie robi się od 11tc do 14tc ponieważ dziecko ma od 4,5cm do 8,5 cm. później jest ciężko zmierzyć jego Crl oraz fald karkowy. lepiej być za wcześnie niż za późno. każą przyjechać za parę dni, jak już dziecko jest za duże to wtedy gorzej.
no ale jeśli masz kiepski dojazd to przekłada wizytę bo myślę że trochę za wcześnie :)
 
Mi pani doktor kazała zadzwonić do poradni to ona mi poda konkretną datę tego usg. Jak zadzwoniłam zapisałam sobie i w Internecie sprawdziłam, który to tydzień i wyszło mi właśnie 13tc i 6 dzień już. I zadzwoniłam czy to aby już nie za późno a one znowu policzyły i stwierdziły, że mam rację i jak to moźliwe, że one to sobie tak źle policzyły. Warto więc czasem dla własnego spokoju zapytać dwa razy.
 
Do góry