reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serca

sandee

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2005
Postów
31
Czy przetrwały otwór owalny w sercu między przedsionkami w przyszłości może dawać jakieś dolegliwości i ograniczać normalne funkcjonowanie? Mój synek ma dopiero niecałe 2 miesiące.Jego rozwój jest prawidłowy. Martwi mnie jednak ta nieprawidłowość serduszka! Czy wizyta u kardiologa jest pilna? Pediatra twierdzi, że należy poczekać 2, 3 lata, może otworek sam zarośnie?
 
reklama
Sandee, nie mam pojęcia o takiej wadzie serca, ale z pewnością mogę Ci odpowiedzić na drugą część pytania: ZAWSZE lepiej jest poradzić się specjalisty, w końcu to niewielki koszt, a będziesz znacznie spokojniejsza.
 
Ja co prawda też nie mam z tym doświadczeń (na szczęście), ale kiedyś słyszałam coś na ten temat i brzmiało to dla Ciebie pocieszająco - takie wady przeważnie się cofają - dziura zarasta, serduszko dojrzewa i nie ma potem śladu, że coś było nie tak. Pewnie Twój pediatra ma rację, ale ja mimo wszystko wybrałabym się na wszelki wypadek do jakiegoś specjalisty, choćby po to, żeby się uspokoić.

pozdrawiam
nikita
 
Byłam u kardiologa. Na echo serca wyszło, że dziuka jest i rośnie razem z dzieckiem! Kolejna wizyta w grudniu i czekamy. Dowiedziałam sie , że ktoś ze znajomych miał ten problem i ich 5 letnia córeczka będzie miała operację zamknięcia tego otworka w sercu.Czeka ja znieczulenie ogólne, co jest niebezpieczne, pomimo starań lekarzy anastezjologów i chirurgów - nie ufam im!!!!!!!!!!!!! Martwi mnie to. Czy ktoś z was miał podobny problem i może jest ktoś, komu sie ta dziurka sama zamknęła?
 
Moje dziecko ma taką dziurkę w serduszku.Gdy się urodziła miała 9mm,jednak lekarze nic nierobili.Kontrolujemy serduszko co 1-2 lata zależy jak kardiolog każe.Ostatnią kontrole miałyśmy 2 lata temu i było 4 mm czyli zarastało.Teraz 2 stycznia mamy następną kontrolę i się okaże co dalej.Moja mała nie ma żadnych objawów widocznych gołym okiem.Mam nadzieje że obejdzie się bez zamykania.

Z tego co wiem,można zamykać ten otwór nie operacyjnie co jest dużo lepszym i mniej obciązającym rozwiazaniem.Zamyka się za pomocą implantu Amplatzera.O metodzie zamykania decyduje lekarz po wykonaniu badań.
 
moje małeństwo ma ubytek między przedsionkami wielkości 7mm i zwężoną tętnicę.już wiem ze czeka go zabieg tylko nie wiem czy kardiologiczny czy kardiochirurgiczny zdecyduje klekarz bardzo ię boję za to moje maleństwo czuje sie bardzo dobrze i swietnie sie rozwija.pani doktor powiedziała ze gdyby go nie znała nie powiedziałaby ze ma jakąkolwiek wadę za to mnie to strasznie obciąża psychicznie.czy dzieciątko którejs z Was to przeszło?
 
Anula...moja niunia ma ubytek miedzyprzedsionkowy teraz o wielkosci 10mm kiedys bylo to 7 mm ale niestety dziurka urosla z serduszkiem...czeka nas zabieg w tym roku:(...moja zaba tez rozwija sie prawidlowo,no moze moglaby troszke wiecej wazyc:) tez przeraza mnie mysl o zastawce moze dlatego ze jestesmy juz po jednej operacjii (CoA zwezenie aorty)...lekarze mi mowia ze wstawienie zastawki to naprawde niegrozny zabieg i ja to wiem ale to moje dziecko i boje sie kazdego dnia...zycze Ci duzo sil i zeby zabieg przeszedl pomyslnie i malenstwo szybko doszlo do siebie:) pozdrawiam Cie i wszystkie "serduszkowe"mamy...
 
Syn i córka mojej kuzynki no i syn kolezanki mieli to samo przestrzenie
juz zarosły a maja półtorej roczku, siedem miesiecy i jeden rok. Myślę że Twojemu dziecku szybko zarosnie ta przestrzen, trzymam kciuki
 
reklama
Jeśli wasze dziecko ma wadę serca (lub ktoś z was ma wadę serca) polecam "Forum Fundacji Serce Dziecka" www.forum.sercedziecka.org.pl i stronę tej Fundacji www.sercedziecka.org.pl moim zdaniem, jeśli dziecko ma wadę, lub chorobę serca, to powinno być pod kontrolom kardiologa dziecięcego (gdy istnieje taka konieczność również kardiochirurga dziecięcego i innych specjalistów).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry