reklama

Wada wzroku u dwulatka??

Nikos

Mama Kuby i Leny
Od
16 Październik 2005
Postów
2 033
Miasto
małopolskie
Odpowiedzi
0
#11
Witamy.
U nas zdarzyło się dokładnie to co pisała Nikita33 czyli mrużenie oczek i uciekanie lewego oczka do kącika.
Dziś zaczęliśmy zakrapianie atropiną, w poniedziałek udamy się do okulistki na badania.
Bardzo się boję, zwłaszcza tego co się okaże po badaniu.
Dodam, że u nas w rodzinie nikt nie ma żadnej wady, domyślam się, że to raczej wina zbyt dużej dawki TV i komputera.

Pozdrawiam.
 
reklama

Laluna

Zaciekawiona BB
Od
27 Luty 2007
Postów
61
Odpowiedzi
0
#12
Chciałabym reaktywować wątek. Czy możecie polecić dobry ośrodek/lekarza/klinikę do dobrania okularów dla dziecka w okolicach dwóch lat?

Czy nie mieliście problemów z przyzwyczajeniem dziecka do noszenia okularów? Jak to jest podczas zabawy? Dzieci nie próbują zabierać uznając tego za fajny gadżet?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

Laluna

Zaciekawiona BB
Od
27 Luty 2007
Postów
61
Odpowiedzi
0
#13
YYyyy, mam zupełnie inne doświadczenia. Znaczy owszem może i nie jest to "niewidzialny" gadżet ale nie spotkałam się by dzieci 2-3 lata wyśmiewały czy jakoś separowały inne dziecko w okularach. Wręcz odwrotnie, bardzo im się ta nowość podobała i były zainteresowane. Córka naszych sąsiadów nosi okulary - już prawie rok a ma prawie 3 latka. Gdyby nie fakt, że na początku je sama non stop zdejmowała - oprawki były niewygodne, to wszystko byłoby ok.

U naszej córki sądzę, że będzie podobnie ale zależy mi też na tym by córka nie miała złych doświadczeń związanych z wizytą u okulisty. Żeby to się odbyło w miłej atmosferze, żeby lekarz miał sensowne podejście i prowadził nas dłuższy czas. Nie chce non stop zmieniać lekarza. Na operację może jeszcze przyjdzie cza, póki co okulary.
 

Laluna

Zaciekawiona BB
Od
27 Luty 2007
Postów
61
Odpowiedzi
0
#14
a jakiemu zabiegowi w Spektrum poddała się Twoja mama? U kogo robił zabieg?
To nie ma większego znaczenia jaki lekarz operował jej mamę, bo każdy specjalista zajmuje się dwoją dzieciną i zapewne ten okulista nie będzie zajmował się dzieckiem. O rekomendacje nazwiska lekarza dedykowanego dziecku zawsze możesz "publicznie" napisać na profilu na facebooku (większość firm takowy już posiada). Masz wtedy pewność, że dowiesz się u źródła oraz szansę, że ktoś z doświadczonych pacjentów również napisze jak jest.
 

Margaretka07

Początkująca w BB
Od
21 Wrzesień 2017
Postów
16
Odpowiedzi
0
#15
Drogie mamusie odnawiam wątek, bo może coś poradzicie co robić gdy dziecko nie che nosić okularów. Dziecko jest jeszcze małe, synek ma trzy latka i niestety jeszcze trudno mu wytłumaczyć, że to dla jego dobra. Niestety jak już go przekonam, to po chwili okularki lądują gdzieś w zabawkach albo rzucone w kąt :( czy wasze pociechy też tak miały? Jesteśmy pod opieką świetnej pani doktor (właśnie w spektrum) która rozumie sytuację ale mówi że okulary to konieczność.
 
Serwisy partnerskie

Baby Dove

BabyDove

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Przygotuj kartkę

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/01/2019

Test

Przetestuj mleko następne NAN OPTIRPO Plus 2 HM-O

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/01/2019

Test

Przetestuj maść PureLan 100 od Medela

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/01/2019

Nowe pytania

Do góry