reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost naszych bąbelków:)

Kama - raczej nie ma przeszkód. Chyba nie zarazi innych dzieci ;-).
Luxik - taki w sam raz ten twój maluszek jest :-)
 
reklama
Luxik- czekamy na zdjęcia tego rozbójnika:tak:
kama- nawet dobrze, że idziecie na bilans, bo osłucha i będziesz miała pewność, że nic złego sie nie dzieje.

Czy któraś orientowała się o szczegółowo o szczepienia WZW typu A? jest zalecane na bilansie 2-latka, ale wiem, że zaleca sie w przypadkach wyjazdów na południe, poza Europę. Moja lekarka mi dała namiary na Centrum Chorób Tropikalnych, gdzie mnie poinformują o koniexczności zaszczepienia dziecka (może o tym zaleceniu, nie konieczności) w przypadku wyjazdu do konkretnego kraju. Moja lekarka uważa, że jadąc do Egiptu do hotelu raczej nie ma ryzyka, ale żeby lepiej sie upewnić w takim Centrum. Może któraś ma więcej informacji na ten temat, bo ja sie jeszcze nie kontaktowałam z nimi.
 
Kurcze to moj Karolek pewnie z 12 wazy:-D a je za dwoch jak zwykle, miska zupy, jajecznica z 2 jajek, 3 kanapki, miska kaszy - to jego porcje jednorazowe:rofl2: je srednio 4 razy dziennie plus cos tam przegryza jescze ciagle...ciekawe ile nam jutro pokaze waga w przychodni, w sklepie go wazylam mial 12.300 i 90 cm.
 
Kama - to nasze szkraby prawie takie same a ja się martwiłam że Ola tak bardzo odbiega od innych dzieci.
 
Edyta, pewnie biorąc pod uwagę nasze forum, to nasze dzieciaczki są trochę na końcu, ale jak pediatra wrysował wymiary Bartka w siatki centylowe, to np. jeśli chodzi o wzrost, to wyszedł mu idealny 50 centyl, no waga na niższym centylu, ale bądź co bądź, mieści się w granicach siatki
 
Po dzisiejszym bilansie :
Tak jak przypuszczałam 12 kg i 89 cm. Pani pielegniarka i pani doktor stwierdziły ze jest wysoki - 75 centyl. Poza tym zapytali czy mówi i czy łaczy juz wyrazy wiec Karol dałpopis i zawołał misia : Banan chodz :-D wiec pilegniarka sie usmiala i stwierdzila no prosze łaczy :-D Drugie pytanie czy woła siku i kupe i czy rozróżnia, a Karol: mamo mamo i w smiech bo tak zawsze woła siku:-D
 
Antylopka gdyby Karola postawić przy Wiki to juz nie bylby wysoki:-D dla niego dobra panna to pewnie Olenka:tak:mysle ze obie panie mowily to patrzac na wage ktora troche od wzrostu odstaje:-D
 
reklama
A ja się dzis dowiedziałam ze na bilans moze dopiero w grudniu pójdziemy. Bo pani pielegniaraka tak lametowała ile to mają bilansów i że moga sie niewyrobić Smiesznie to brzmiało w sytuacji gdzie ja tam byłam juz dobre pół godziny a ona piła kawke z kolezanka i plotkowały a takie niby zajęte:eek:. Gdzie w tej sytuacji mogły by zważyć ole zmierzyc a tak czy tak szłam na wizyte wiec by została zbadana i bilans byłby z głowy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry