reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Jutro ide do lekarza to zapytam sie o dokladna nazwe;-)Nie wiem czy w Polsce sa takie tabletki:sorry:obecnie mieszkam w Niemczech no i nie pomyslalam ze moze ich w Polsce nie byc:zawstydzona/y:obiecuje ze jutro napisze dokladna nazwe;-)a ta kobieta w aptece bardzo nieprofesjonalnie sie zachowala:wściekła/y:i bardzo mi przykro z tego powodu:no:

 
reklama
Co do tych tabletek na mdłości, to słyszałam, że są u nas (w Polsce) jakieś imbirowe do ssania, zmniejszające mdłości, a nawet likwidujące...niestety, kiedy byłam w potrzebie, to nigdzie takich nie znalazłam, ale może warto o nie tez popytać :)
No i dzięki dziewczyny za te wszystkie "pozytywne" słowa na temat dodatkowych kilogramów:) kamień z serca, chociaż sama się nimi zbytnio nie przejmuje, to mój lekarz, aż za bardzo się czepia co jest dla mnie wręcz krępujące :zawstydzona/y:
 
Dzięki Jolanta84. Napisz mi proszę jak się nazywają te tabletki, bo jak zapytałam o coś takiego w aptece to Pani mnie najpierw wyśmiała, a po zastanowieniu powiedziała, że w sklepie zielarskim czy jakimś tam mogę sobie kupić homeopatyczne. Mój lekarz też powiedział, ze nie ma tabletek na mdłości, które nie byłyby jednocześnie szkodliwe dla dziecka.
Bylam dzisiaj u lekarza:))wlasnie tez mi mowil ze te tabletki imbirowe sa ale wybacz nie zapisalam sobie nazwy i zapomnialam:(( A co do mojej wagi to tak jak myslalam:(waze za duzo:((teraz musze byc na diecie a o slodyczach moge zapomniec nawet w malych ilosciach:((No ale napewno na dobre mi to wyjdzie:))Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie!!
 
Dzięki za dobre chęci. Będę pytać o imbirowe, ale nie wiem czy ten imbir mi pomoże. Mam herbatkę imbirową i raczej mi nie pomaga. Pozostaje mi czekać i mieć nadzieję, ze mdłości same ustąpią wraz z końcem I trymestru /to jeszcze 4 tygodnie/.
 
Moja waga wyjsciowa to 55 kg. W dzien porodu wazylam 63 kg. Jadlam sporo, wlasciwie na wszystko co mialam ochote. Zbieglo sie to z koncem studiow, praca magisterska i moja nowa praca. Moze dlatego nie przytylam az tak duzo. Urodzilam w 36 tygodniu synka, ktory wazyl 3300. Po porodzie waga spadla mi o jakies 3 kg - tylko!!! Bylam w szoku ze tak malo - przeciez waga synka plus wody. Do swojej pierwotnej wagi wrocilam po ponad roku.
 
u mnie waga wyjściowa wynosiła 60 kg przy 170 cm wzrostu. Teraz w 23 tygodniu ciąży mam 12 kg+ i nawet nie wiem gdzie mi to poszło:) Poza tym wcale nie mam zamiaru się przejmować tymi dodatkowymi kilogramami bo chcąc zajść w ciążę liczyłam się z tym ze może mi przybyć tu i ówdzie:) Resztą będę się przejmować później, jak przyjdzie na to czas:)
 
Poza tym wcale nie mam zamiaru się przejmować tymi dodatkowymi kilogramami bo chcąc zajść w ciążę liczyłam się z tym ze może mi przybyć tu i ówdzie:) Resztą będę się przejmować później, jak przyjdzie na to czas:)
a że potem będzie jeszcze mniej czasu niż przed.....:-) :-D
zresztą chyba jak się człowiek nie przejmuje to kilogramy potrafią znikać same:tak:
 
a ja wole się poprzejmować a potem być mile zaskoczona jak nie będzie tak źle jak myślałam:)
no i wiecie co miałam powody do przejmowania bo teraz lekarz zalecił mi dietę bo za szybko przytyłam i mogę mieć przez to zagrożenie cukrzycy ciążowej wiec jest powód żeby się przejmować.Jestem w 22 tygodniu ciazy, a waga podrosla z 57 na 67 pomimo to ze zwracalam uwage na to co jem:(
 
reklama
Do góry