reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

diablica ja tez niewiele przytylam. do tej pory 8kilo. tez schudlam na poczatku ciazy ok4kilo. z nerwow a nie z powodu mdlosci. i tez sie bardzo tym martwilam. na poczatku ciazy wazylam 53kilo (155cm wzrostu) schudlam do 49 i potem waga dlugo stala w miejscu bylo tak do polowy szostego miesiaca wtedy i w siodmym miesiacu ruszylo i tylam wiecej niz powinnam. a teraz znow wystopowala waga.
pisze po to bys sie nie martwila. ja zapytalam o to mojego gin. wytlumaczyl ze jezeli dziecko sie dobrze rozwija. dobrze przybiera na wadze. jezeli ja mam dobre wyniki to widocznie taka moja uroda. moja Coreczka w 31tc ciazy wazyla 1880g a to dobrze nawet wyprzedza wage o tydzien.
 
reklama
Cześć, ja jestem na przełomie 5 i 6 miesiąca i tez jak do tej pory chudnę. Z tym ż emnie mordują wymioty i to dlatego, jednak wyniki mam dobre, dziecko ładnie rosnie, lekarz uspokaja że nic się niepokojacego nie dzieje, więc moim zdaniem nie ma się co martwić tylko cieszyć z ciąży i z tego żenie przybierasz jak szalona np ze 25 kg. Będziesz miała mniej do zgubienia p[o ciąży a o brzuszek się nie m,artw- dziecię podrośnie to i brzuszek większy sie zrobi:):) Pozdrawiam:)
 
Ja co prawda nie chudnę, ale też nie tyję..mam 166cm wzrostu i ważę 45 kg z czego może 1kg przytyłam w czasie ciąży...też się trochę martwiłam, ale najważniejsze jest ze dziecko zdrowe i w moim przypadku duże 360g-19 tydzień...to dużo ponad to co piszą w książkach...więc dopóki dziecko tak ładnie rośnie to wszystko ok...tyle tylko że z powodu mojej postury czeka mnie cesarka...tym bardziej,że już wiadomo ze dziecko raczej duże będzie.Staram się też nie przejmować na zapas chociaż to moja pierwsza ciąża ale myślę że stres działa gorzej na dzidzię niż to że się nie tyje...albo nawet chudnie(z powodu wymiotów czy innych)...oczywiście dopóki dziecko się prawidłowo rozwija
 
Ja przytyłam narazie 6kg a to juz 29 tc. Mysle ze nie masz sie co stresowac-zrob morfologie i porozmawiaj z lekarzem. Głowa do góry:-)
 
Dziewczyny ja tez nie przytyłam ani kilograma a to 22 tydzień a w zasadzie zaraz 23. Fakt ze w pierwszej ciąży przytyłam ponad 20kg i tyle niestety zostało. Na razie wyniki morfo i cukier mam dobre i tłumacze sobie to faktem ze wszystko idzie z zapasów. Mnie to akurat cieszy, ze puki ci brzusio okrągleje a waga w miejscu. Zobaczymy co powie lekarz na wizycie...
 
ja jestem dopiero w 11 tygodniu ale schudlam juz 5 kg... to moja druga ciaza i powiem ze wyglada ona zupelnie odwrotnie jak pierwsza w pierwszej tylam jak diablia teraz jakos tak... brzuszka nic a nic nie widac - apetytu nie mam i malo jem bo wszytsko staje mi w gardle:-:)-( troche mnie to martwi w czwartek mam pierwsze USG i dowiem sie jak tam Kruszynka sie rozwija mam nadzieje ze wszytsko jest w najlepszym pozdaku i ze nie potrzbnie sie martwie
 
Czesc Dziewczyny.
Ja niestety,ale do pan najszczuplejszych nie naleze.Niby waga w normie,ale zbedne kg da sie zauwazyc...choc z nadejsciem ciazy,to sie zaczelo zmieniac.
Jestem w 11 t.c.,schudlam ponad 5kg.Mdlosci dokuczaly mi jakis msc,teraz sa,ale juz mniejsze.Problemem pozostalo to,ze chociaz mam apetyt-a raczej,na co to ja nie mam apetytu-to jednak po pierwszym kesie "czegokolwiek" odechciewa mi sie wogole jedzenia.
Wmuszam w siebie troche kcal dziennie,i staram sie pic,no ale naprawde jest ciezko.
Badania zrobilam,wszystkie sa w normie,dziecie sie rozwija prawdilowo...wiec chyba na razie jest wszystko ok.
Tylko czas pokaze,co bedzie dalej.
Badzmy cierpliwe :o)

no jakbym czytala o sobie... wiec cos na ten temat ja to nawet czuje glod a jak cos mam zjesc to wszystko staje mi w gardle... tak jak lubilam gotowac tak teraz jestem cora jak mam robic cos na obiad np....:-:)-( no ale widocznie tak ma byc:-:)-(
 
dziewczyny nie macie co się martwić je w trakcie ciąży przez 6 miesięcy straciłam 12 kilo ale córcia dobrze się rozwijała choć miałam problemy z żelazem nawet zastrzyki mi nie pomogły pod koniec ciąży nadrobiłam te kilogramy i przytyłam dodatkowe 2 kilo ale urodziłam zdrową córę choc na problem ze słuchem ale poza tym jest wszystko dobrze pamiętam ze mój gin nie wierzył mi ze jem dużo choć maiła straszne mdłości jadłam po trochu co godzine polecam tą metodę na mnie podziałała
 
Ja w pierwszej ciąży przez pierwsze 3-4 miesiące chudłam dopiero później przytyłam 8 kg, które straciłam po porodzie.
 
reklama
Witam serdecznie!!!
Dziękuję bardzo, bo bardzo mnie uspokoiłyście. Dzisiaj zaczynam 14 tc, a do tej pory straciłam 5 kg. Nie należę do osób szczupłych a żeby stracić chociaż 1kg musiałam się sporo nagimnastykować, więc taka utrata wagi troszkę mnie zaskoczyła. Raczej nie jestem bojaźliwa ale jeżeli chodzi o dziecko.... no cóż lepiej dmuchać na zimne.Wyniki wyszły mi bardzo dobrze, dzidziuś też rozwija się prawidłowo, więc zarzucam obawy na kołek. Jeszcze raz wielkie dzięki!!
Pozdrawiam !!!!!
 
Do góry