reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

MAłgonia urodzona 53 i 3290. Przy wyjściu ze szpitala 3150.
W 3 tyg życia waga 4200 i 59 długa. Też ją żle zmierzyli moim zdaniem w szpitalu bo ciuszki na 56 były na styk a teraz są przymałe. Położna stwierdziłą że musiałą mieć ok 56 cm bo 2 cm jak dziecko urośnie w 2 tyg. to sporo.
 
reklama
Antoś w dniu narodzin ważył 3970 i mierzył 57 cm. W dniu wypisu (w 5 dobie) 3600 a wczoraj tj w 9 dobie 3900.

W szpitalu za duzo mu się schodło i był 2 dni butlą dokarmiany po 30 ml co 3h. Teraz 300 g przybrał w 4 dni na samym cycu.

A jeśli chodzi o rozwój to nie miałam pojęcia że kilkudniowe dziecko leżąc na brzuchu potrwafi samo główkę podnosić, trzymać ją tak ładnie podniesioną i się rozglądać i przekładać samemu z boku na bok. :)
 
A jeśli chodzi o rozwój to nie miałam pojęcia że kilkudniowe dziecko leżąc na brzuchu potrwafi samo główkę podnosić, trzymać ją tak ładnie podniesioną i się rozglądać i przekładać samemu z boku na bok. :)
Potrafia potrafia :)
Umia tez calkiem dobrze 'podskakiwac', mezowi sie mloda wybila klka razy dosc ostro :)
To sa zdolniejsze istotki niz nam sie moze wydawac :)
 
Dziewczyny, noworodki mierzy się etapami - od główki do uda, od uda do kolanek i od kolanek do stóp. A to dlatego, że maleństwu nie wolno rozprostować nóżek - ze względu na stawy biodrowe. No i dlatego nieraz dzieci się "kurczą" :-) Ja myślę, że Dorotę mi dobrze zmierzyli, bo tam rodziłam też Szymonka i jego wzrost od samego początku bardzo proporcjonalnie rósł.

Dorotka coraz pewniej trzyma główkę, coraz dłużej i rozumniej przypatruje się mamie no i gdzieś w kącikach ust czają się pierwsze prawdziwe uśmiechy :-)
Nie wiem ile waży, może w poniedziałek podjadę do przychodni, o ile nas nie zasypie. Ale rosną jej papurki i robią się fałdki na rączkach i nóżkach :-)
 
wernikika potrafia niezle trzymac glowke:-) Olivia tak samo jak amelia od pierwszej doby zadziera sama glowe a ja panikuje bo mnie to przeraza:szok: pamietam jak amelke urodzilam w nocy przyszla polozna ja odbeknac bo ja jeszcze z lozka nie wstawalam i ciezko bylo mi sie ruszyc wywalila galy i w szoku ze ona sama glowe trzyma:sorry: ahhh i nawet mowily mi ze rodza sie dzieci z zabkami:-) na bb tylko na innym podforum byla mamusia ktorej malutka urodzila sie juz z zabkiem i wez tu daj cyca teraz:szok:
ja mam wizyte srodowiskowej w pon mam nadzieje ze przyniesie wage i zwazymy olinkowa:-)
 
Azorek, ja słyszałam że te pierwsze ząbki się wyrywa bo one są mało stabilne i mogą same wypaść i się maluszek może zakrztusić, ale ile wtym prawdy to nie wiem (Polożna na SR opowiadała).
 
Leoś urodził się 2620g, 54cm wychodząc ze szpitala ważył 2490 po 9 dniach, słabo ssał więc walczyłam o każdy mililitr który wypijał:) teraz mały ssaczek waży już 5 kg:) i mierzy 55cm- jakoś mało urósł albo mu dodali przy urodzeniu kilka cm:)
 
Ja dziś zważyłam Dorotkę w przychodni i waży 4kg. Wychodziliśmy ze szpitala z wagą 2650g, więc nie jest źle :-) Chociaż i tak nie przybiera tyle co brat (on przy wyjściowej 2550g po 6,5 tygodniach ważył 4800g). Na pewno urosła, bo już poodkładałam niektóre ciuszki, ale dokładne mierzenie będzie za dwa tygodnie - na szczepieniu.
 
reklama
Nikola ważyła przy urodzeniu 3000g przy wyjściu ze szpitala 2880g [4 doba] w 9 dobie ważyła znów 3000g a w 15 dobie 3250g :)
 
Do góry